Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 20 sierpnia, 2020 Tytuł artykułu

Brzeżanin Bartosz Białek oficjalnie piłkarzem VFL Wolfsburg!

Treść artykułu

Pochodzący z Brzegu, 18-letni napastnik Bartosz Białek oficjalnie przenosi swoje talenty z KGHM Zagłębia Lubin do Bundesligi, gdzie wystąpi w barwach VFL Wolfsburg!

Brzeżanin podpisał kontrakt z „Wilkami” do 30.06.2024 roku i wystąpi z numerem 21 na trykocie.

VFL Wolfsburg zapłaci za Bartosza Białka 5 mln euro, co sprawia, że brzeski zawodnik staje się najdrożej sprzedanym piłkarzem w historii KGHM Zagłębia Lubin! Tym samym Bartek został także sprzedany za wyższą kwotę niż Robert Lewandowski w 2010 roku z Lecha Poznań do Borussi Dortmund (4,75 mln euro). Oby również jego kariera była tak owocna jak „Lewego”, za co będziemy mocno trzymać kciuki!

Bartosz Białek do siódmej ekipy Bundesligi w sezonie 2019/2020 przechodzi z KGHM Zagłębia Lubin, w którym ma za sobą niezwykle udany, debiutancki sezon w seniorskim futbolu. W 19 spotkaniach PKO Ekstraklasy 18-latek zdobył 9 bramek i rozdał 4 asysty. Do Lubina brzeżanin trafił w 2014 roku, gdzie szlifował swoje umiejętności w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia Lubin. Wcześniej bronił barw grup młodzieżowych MKS-u Oława i BTP Stali Brzeg.

Bartkowi składamy ogromne gratulacje i życzymy mu powodzenia w nadchodzącym sezonie, a poniżej zamieszczamy także filmik VFL Wolfsburg z kilkoma słowami od brzeskiego napastnika!

 

 

Nie zapomnij udostępnić: