Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 7 sierpnia, 2020 Tytuł artykułu

„Maria Skłodowska-Curie” na ekranie Letniego Kina Plenerowego 2020

Treść artykułu

Już w sobotę (08.08) zapraszamy na kolejny seans Letniego Kina Plenerowego. Na ekranie, punktualnie o g. 21:00, zostanie zaprezentowany film o wyjątkowej kobiecie i jej pełnym przygód życiu.

„Maria Skłodowska-Curie” to nie tylko wierna faktom opowieść o niesamowitym życiu naukowca, odkrywczyni dwóch pierwiastków – polonu i radu, ale przede wszystkim portret niezwykłej kobiety, która dzięki swojej inteligencji i wiedzy oraz nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn. Jako pierwsza kobieta w Europie uzyskała tytuł doktora. W 1906 roku przyznano jej profesurę i równocześnie objęła własną katedrę na paryskiej Sorbonie, co we Francji było wydarzeniem bez precedensu. Była też pierwszą uczoną, która zdobyła Nobla. W dziejach tej nagrody nadal jest jedynym podwójnym laureatem, wyróżnionym w dwóch różnych dziedzinach naukowych. Film w reżyserii Marie Noëlle to jednak przede wszystkim portret Skłodowskiej-Curie, jakiej nie znaliśmy – czułej matki, kochającej żony, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, choć pełnej dylematów i sprzeczności. (źródło: filmweb.pl)
—————-
❗️❗️❗️
DRODZY WIDZOWIE!
Przypominamy, że pandemia nie odpuszcza i wciąż obowiązują obostrzenia sanitarne w tym: obowiązek posiadania maseczki, dezynfekcji rąk, zachowanie bezpiecznej odległości i konieczność wypełniania ankiet przez widzów – prosimy o stosowanie zasad.
Pamiętajcie o obowiązujących obostrzeniach. Prosimy o wyrozumiałość i spełnienie wszystkich wymagań, o których mowa na stronie ➡️ https://bck-brzeg.pl/dzialalnosc/kino-centrum/, gdzie dostępny jest regulamin Letniego Kina Plenerowego. Przypominamy, że regulamin powstał w związku z wymaganiami wobec organizatorów stawianych przez GIS i rekomendacje rządu i MKiDN.
Główne zasady to:
➡️ obowiązek zakrywania nosa i ust (maseczką, przyłbicą),
➡️ obowiązek wypełnienia ankiety (konieczne podanie podstawowych danych i nr telefonu),
➡️ obowiązek dezynfekcji rąk,
➡️ obowiązek zachowania min. 2 metrów odległości.
Prosimy także o niezajmowanie miejsc wyłączonych z użytkowania w amfiteatrze. Liczba miejsc ograniczona!
Nie zapomnij udostępnić: