Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 23 lipca, 2020 Tytuł artykułu

Kompleksowa przebudowa Brzeskiego Centrum Kultury na ostatniej prostej!

Treść artykułu

Już niebawem mieszkańcy Brzegu będą mogli podziwiać efekty kompleksowej przebudowy Brzeskiego Centrum Kultury bowiem prace w ramach zadania pn. „Przebudowa sal: widowiskowej i małej sceny w Brzeskim Centrum Kultury wraz z utworzeniem Sceny Kameralnej BCK” są na ostatniej prostej!

Przypomnijmy, że w ramach tego zadania oprócz poprawy walorów estetycznych samego budynku BCK, które już są widoczne (pięknie odremontowana elewacja budynku), obiekt zyska także nową technikę kinową, scenę kameralną z barem i zapleczem kuchennym, jak również piękny taras nad wejściem głównym. To oczywiście nie wszystko, ponieważ przebudowana zostanie sala widowiskowa i mała scena, pojawią się nowe siedziska na widowni, wyremontowana zostanie sama scena, jej zaplecze wraz z oświetleniem, kurtyną, czy wymianą instalacji elektrycznej i wentylacyjnej. Ponadto obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez montaż windy oraz wydzielenie toalety na parterze budynku. Na parterze znajdzie się także, przeniesiony z ratusza, Punkt Informacji Turystycznej, do którego będzie można wejść również od strony ul. Mlecznej, której remont rusza niebawem (tuż po zakończeniu remontu ul. Lekarskiej). Wszystko, aby jak najbardziej ułatwić Państwu dostęp do największego obiektu kultury w naszym mieście.

Brzeskie Centrum Kultury jest już przygotowane na jesienno-zimowy sezon artystyczny, więc mamy ogromną nadzieję, że do tego czasu sytuacja związana z zagrożeniem epidemiologicznym zostanie opanowana i będziemy mogli zaprosić Państwa na widownię i do brzeskiego kina w świeżo wyremontowanym BCK-u.

Wartość całego przedsięwzięcia wyniesie 8,5 mln zł netto, z czego unijne dofinansowanie pozyskane na tę inwestycję przez miasto to 5 milionów złotych. Wykonawcą jest konsorcjum dwóch firm: MPM Development Sp. z o.o. z siedzibą w Namysłowie i F.H.U. BIO-KLIM z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Nie zapomnij udostępnić: