Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 21 lipca, 2020 Tytuł artykułu

Wystawa „TU rodziła się Solidarność” oficjalnie otwarta!

Treść artykułu

Brzeg oficjalnie zainaugurował 40-lecie powstania „Solidarności”, otwierając na Placu Polonii Amerykańskiej, przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej, wystawę plenerową pn. „TU rodziła się Solidarność”. Uroczystego otwarcia dokonali: Zastępca Burmistrza Brzegu Tomasz Witkowski, Naczelnik Delegatury IPN w Opolu Tomasz Greniuch oraz przedstawiciele NSZZ „Solidarność” w Brzegu Zbigniew Oliwa i Kazimierz Kozłowski.

Ekspozycja będzie stała w naszym mieście do 13 sierpnia, skąd następnie wyruszy, podobnie jak ekspozycje z 52 innych miast Polski, na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, gdzie 28 sierpnia br. odbędą się główne obchody sierpnia 1980 roku. Celem jest upamiętnienie masowych strajków z lipca, sierpnia i września 1980 roku. Wówczas w struktury Solidarności wstąpiło 10 milionów osób.

Oprócz wątków ogólnopolskich na wystawie przeczytamy także o wydarzeniach związanych bezpośrednio z naszym regionem, a także z Brzegiem.

Zachęcamy do obejrzenia wystawy, która wprowadza m.in. w temat rodzących się w Brzegu struktur wolnych związków zawodowych, m.in. w takich zakładach jak: AGROMET, BEWAG i BESEL.

 

Nie zapomnij udostępnić: