Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 20 lipca, 2020 Tytuł artykułu

Niesamowity poziom 7. edycji Przeprawowych Mistrzostw Pedders H6!

Treść artykułu

7. edycja Przeprawowych Mistrzostw Pedders H6 przeszła do historii, ale jeszcze na długo zapadnie w pamięci zarówno organizatorów, zawodników, jak i kibiców, ponieważ poziom był absolutnie niezwykły!

Impreza wystartowała w piątek, 17 lipca br. oficjalną prezentacją załóg, która odbyła się o godzinie 22:30 na torze Brzeg 4×4. Oprawa miała świetny klimat, nocny mrok rozjaśniały reflektory terenówek, oświetlenie sceniczne oraz specjalnie przygotowane ognisko. Zaprezentowało się łącznie ponad 40 ekip, które brały udział w tegorocznej edycji H6. Na starcie stanęły w tym roku niesamowite maszyny, wartość niektórych z nich szacowana jest nawet na pół miliona złotych!

Dzień później, w sobotni poranek, przyszedł czas na rywalizację, która dostarczyła niezwykłych emocji. Tor przygotowany przez Brzeg 4×4 był ekstremalnie wymagający, ale i zawodnicy prezentowali równie wysoki poziom, co gwarantowało wyjątkowe widowisko. Wyścig trwał łącznie 6 godzin, które były rozbite na dwie, trzygodzinne części z krótką przerwą pomiędzy. W trakcie rajdu załogi miały za zadanie pokonać jak największą ilość okrążeń pętli, otrzymując punkty za każdy ukończony odcinek specjalny. Odcinki specjalne miały charakter przeprawy.

Jak podkreślał główny organizator brzeskiej edycji Przeprawowych Mistrzostw Pedders H6 Bolo Porębski: „Gościmy w Brzegu czołówkę polskiego off-roadu, tor jest bardzo wymagający, także sporo się dzieje. Zachęcamy wszystkich do uczestniczenia w tej imprezie to sami się Państwo przekonają jak wielkie są tu emocje!”

Na terenie wydarzenia przygotowane zostało także miasteczko rajdowe, gdzie zawodnicy, ich rodziny i znajomi mogli się odprężyć przy ognisku oraz różnych atrakcjach dodatkowych, przygotowanych przez organizatorów. Tam również znajdowały się punkty z artykułami sponsorów rajdu.

Imprezę zwieńczyło wręczenie nagród, w którym udział brał Zastępca Burmistrza Brzegu Bartłomiej Kostrzewa.

Przypomnijmy, że Gmina Brzeg rokrocznie wspiera wydarzenie w formie przekazywanej dotacji.

Organizatorzy już powoli snują plany na przyszły rok i zapewniają, że będzie kilka niespodzianek, którymi zaskoczą, więc warto sobie zapisać to wydarzenie w kalendarzu na 2021 rok!

Do zobaczenia!

 

Nie zapomnij udostępnić: