Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 17 lipca, 2020 Tytuł artykułu

Letnie kino w amfiteatrze

Treść artykułu

Plan na filmowe wakacje? W Brzegu trwa kolejna edycja letniego kina plenerowego w brzeskim amfiteatrze, którą zainaugurował film w reżyserii Dariusza Gajewskiego pt. „Legiony”, opowiadający o walce o odzyskanie niepodległości przez Polskę w czasie trwania I wojny światowej.

Początki wakacyjnych projekcji na świeżym powietrzu w Brzegu sięgają lipca 2017 roku. Wówczas seanse filmowe odbywały się w Parku Wolności, na polanie przy leśniczówce. Od samego początku kino ”pod chmurką” przypadło do gustu mieszkańcom Brzegu, ściągając tłumy kinomanów przed plenerowy ekran.

Weekendowe projekcje, w otoczenia natury, stały się idealnym sposobem na chwilę wytchnienia i spędzenie wolnego czasu z rodziną, czy przyjaciółmi. Repertuar od samego początku dobierany był z uwzględnieniem gustów szerokiej grupy oglądających, dzięki czemu każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Kolejnym miejscem, do którego brzeżanie mogli się udać na wieczorne, wakacyjne seanse, filmowe była brzeska marina, gdzie kino plenerowe zawitało w 2018 roku.

Od 2019 roku kino plenerowe przeniosło się do świeżo wyremontowanego amfiteatru miejskiego. W bieżącym sezonie repertuar kina bogaty jest w takie produkcje jak: „Bękarty Wojny”, „Maria Skłodowska-Curie”, „Seksmisja”, „Nietykalni”, „Miasto 44”, „303. Bitwa o Anglię”, czy „Legiony”.  Terminarz emisji oraz bieżące informacje na temat ewentualnych zmian w przypadku złej pogody dostępny jest na stronie: https://bck-brzeg.pl/

Seanse odbywają się w każdą sobotę, począwszy od 13 czerwca o godzinie 21:30. Ostatni z nich zaplanowany został na 29 sierpnia 2020 roku.

Ze względu na panującą pandemię koronawirusa tegoroczna edycja odbywa się zgodnie ze ścisłymi wytycznymi sanitarnymi. Przed każdym przybyciem należy przejść dezynfekcję rąk, wypełnić ankietę dotyczącą naszego stanu zdrowia, niezbędne jest także noszenie swoich maseczek zakrywających usta i nos. W seansach mogą uczestniczyć jedynie osoby zdrowe, nie posiadające objawów chorobowych.

Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny, ale ze względu na wspomniane wcześniej obostrzenia obowiązuje limit osób. Przed każdą projekcją wyświetlane są filmiki promujące nasz piękny Brzeg.

W galerii prezentujemy zdjęcia z różnych lat funkcjonowania kina plenerowego.

Zachęcamy do udziału!

 

 

Nie zapomnij udostępnić: