Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 16 lipca, 2020 Tytuł artykułu

Schronisko „Przytulisko Przytul Psisko” w Brzegu przyłączyło się do pomocy psiakom z Radys

Treść artykułu

Gmina Brzeg postanowiła przyłączyć się do pomocy psom, które w tragicznych warunkach przebywały w schronisku w Radysach, gdzie stwierdzono rażące naruszenia i znęcanie się nad zwierzętami. Dlatego pracownicy brzeskiego schroniska oraz wolontariusze zorganizowali wyjazd do Radys, skąd wrócili z sześcioma psami.

Z nadzieją na lepsze i szczęśliwe życie do brzesko – schroniskowej rodziny dołączyły: Mieczyk, Cyprysek, Latonia, Astera, Miłka i Szafirek. Psy są w różnym wieku od 1,5 roku do 8 lat, w dobrym stanie zdrowotnym, ale bardzo zalęknione, potrzebują czasu, aby otworzyć się i znów zaufać człowiekowi. Na razie, po kilku dniach pobytu pieski powoli aklimatyzują się w gminnym schronisku.

„Są z nami dopiero pięć dni, a zaczynają już zapominać o tym, co złego je spotkało. Z Cyrpyskiem dalej najgorzej, ale to trzeba bardzo dużo czasu, Mieczyk już powoli zaczyna się nami interesować, już przynajmniej wie, że krzywda mu się nie stanie, jak na nas spojrzy. Dla reszty paczki: Latoni, Astera, Miłka i Szafirka już smycz w naszych rękach to nie totalny paniczny strach”.- relacjonuje pracownik schroniska Pani Alicja Michałowicz.

Mamy wielką nadzieję że każdy piesek znajdzie dobry dom i kochającego właściciela.

 

Nie zapomnij udostępnić: