Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 16 lipca, 2020 Tytuł artykułu

Przeprawowe Mistrzostwa Pedders H6 już w ten weekend!

Treść artykułu

Rok 2020 to już siódmy sezon cyklicznej imprezy Przeprawowych Mistrzostw H6 i mamy nadzieję, że będzie się cieszył ogromnym zainteresowaniem, podobnie jak miało to miejsce w latach ubiegłych. Przeprawowe Mistrzostwa H6 to rajd jakiego w Polsce wcześniej nie było. Po raz pierwszy połączono formułę 6-godzinnego maratonu, z przeprawowymi Odcinkami Specjalnymi w stylu Poland Trophy.

W 2020 roku organizatorzy przewidzieli trzy rundy Przeprawowych Mistrzostw Pedders H6:

I RUNDA – 20 CZERWCA – Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
II RUNDA – 17-18 LIPCA – Brzeg, woj. opolskie (runda dwudniowa)
III RUNDA – 05 WRZEŚNIA – Dzikowiec, woj. dolnośląskie

Listy startowe na każdą z Rund zapełniają się momentalnie, co samo przez się pokazuje, jak wielkim zainteresowaniem cieszy się ta impreza.

Pedders – Partner Tytularny Przeprawowych Mistrzostw Pedders H6 zaprasza do swojej strefy wystawienniczej, gdzie będzie można zapoznać się z ofertą zawieszeń, jak również zawodnicy bezpośrednio zobaczą o jakie nagrody będą rywalizować, a jest o co.

Zasady

Zawodnicy poruszają się po w pełni wytaśmowanej pętli, o długości kilku kilometrów. Na trasie wytyczone są Odcinki Specjalne dla każdej z klas, które trzeba pokonać, lub ominąć.

Rajd trwa 6 godzin i będzie podzielony na dwie, 3-godzinne części. W ich trakcie załogi muszą pokonać jak najwięcej okrążeń pętli. Za każdy ukończony OS załogi otrzymują punkty. Wygrywa załoga, która zdobędzie jak najwięcej punktów w wyznaczonym czasie.

Odcinki Specjalne mają charakter przeprawy. Każda z klas ma wyznaczone swoje OS-y.

Przy trasie rajdu wyznaczona jest strefa, w której mogą stacjonować serwisy. W trakcie zawodów zawodnicy będą mogli korzystać z pomocy mechaników, ale tylko na terenie strefy serwisowej.

W miasteczku rajdowym znajduje się Biuro Mistrzostw, w którym następuje rejestracja zawodników, znajdują się tam również strefy z artykułami sponsorów.

Klasy

Rywalizacja toczy się w trzech klasach: NO LIMIT, ADVANCE i CHALLENGE.

Klasa No Limit to auta maksymalnie zmodyfikowane, posiadające co najmniej jedną wyciągarkę mechaniczną.

W klasie Advance wyciągarki mechaniczne są zabronione, można korzystać jedynie z wyciągarek elektrycznych i hydraulicznych.

Klasa Challenge to auta z seryjnym nadwoziem, niewielkimi modyfikacjami zawieszenia i jedną wyciągarką elektryczną.

Zapraszamy na kolejną edycję Przeprawowych Mistrzostw Pedders H6, która odbędzie się już w najbliższy weekend, 17-18 lipca na torze Brzeg 4×4 w Skarbimierzu-Osiedle.

Gmina Brzeg rokrocznie wspiera wydarzenie w formie przekazywanej dotacji.

 

Nie zapomnij udostępnić: