Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 19 czerwca, 2020 Tytuł artykułu

1 lipca rusza nabór wniosków do programu „Dobry Start”

Treść artykułu

1 lipca rusza nabór wniosków do programu „Dobry start”. To 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka – niezależnie od dochodów.

Świadczenie w wysokości 300 zł przysługuje na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – do 24 roku życia. Wysokość dochodów nie ma tu znaczenia. Co ważne, od 2019 r. świadczenie przysługuje również uczniom szkół dla dorosłych i policealnych! Program nie obejmuje dzieci realizujących przygotowanie przedszkolne (tzw. „zerówka”) w przedszkolu lub w szkole. Nie obejmuje także studentów.

Jak złożyć wniosek?

 !! Wniosek  składa  się  w  urzędzie  gminy  lub  miasta  właściwym  ze  względu  na  miejsce zamieszkania osoby ubiegającej się o świadczenie dobry start.

Wniosek będzie można składać już od 1 lipca bieżącego roku, online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl, Platformę Usług Elektronicznych ZUS oraz przez bankowość elektroniczną, natomiast od 1 sierpnia droga tradycyjną (papierową)  w Urzędzie Miasta Brzegu, ul. Robotnicza 12.

            Wnioski przyjmowane będą w terminie do 30 listopada br., a ustalenie prawa do świadczenia i wypłata nastąpi w terminie 2 miesięcy od dnia złożenia kompletnego wniosku. Jeśli wniosek zostanie złożony w lipcu i sierpniu, pieniądze będą wypłacone najpóźniej do końca września.

Nie zapomnij udostępnić: