Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 2 czerwca, 2020 Tytuł artykułu

Projekt CPPC – Zdalna szkoła+: Przekazanie sprzętu komputerowego

Treść artykułu

Zdalna szkoła + to już drugi projekt grantowy ogłoszony przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa na przestrzeni ostatnich miesięcy. Podobnie jak zdalna szkoła ma pomóc w edukacji zdalnej uczniom mającym ograniczony dostęp do sprzętu  komputerowego. Wsparcie jest skierowane bezpośrednio do szkół, pośrednio do nauczycieli i uczniów, w tym uczniów z rodzin wielodzietnych (3+).
Gmina zawnioskowała o zakup 47 sztuk laptopów za kwotę 103.400 zł, który został pozytywnie zaakceptowany. Sprzęt przekazano już szkołom, a jako główne kryterium podziału uznano liczbę uczniów z rodzin wielodzietnych uczęszczających do szkoły. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 i Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 8 otrzymały 7 sztuk laptopów, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 5 – 10 sztuk i Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6 – 16 sztuk.
O użyczeniu sprzętu będą decydowali dyrektorzy. Po epidemii sprzęt zostanie zwrócony do szkoły i będzie służył wszystkim uczniom w celach edukacyjnych.

Zakup został sfinansowany w ramach realizacji projektu pn. „Zdalna Szkoła +
w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Nie zapomnij udostępnić: