Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 24 kwietnia, 2020 Tytuł artykułu

Powoli dobiega końca remont Brzeskiego Centrum Kultury

Treść artykułu

W Brzeskim Centrum Kultury trwa remont, który zakończy się na przełomie lipca/sierpnia br.

Zakres prac obejmuje:

1. Prace termomodernizacyjne w postaci: ocieplenia ścian, stropodachów, wymiany okien i drzwi, instalacji co, wentylacji, oświetlenia na energooszczędne,

2. Przebudowę wnętrz budynku BCK polegającą na utworzeniu – w wyniku przebudowy byłej kawiarni – tzw. Sceny Kameralnej z barem, zapleczem kuchennym oraz przebudowa sali widowiskowej i tzw. małej sceny. Wymienione zostały siedziska na widowni, przeprowadzany jest remont sceny i zaplecza scenicznego wraz z kurtyną, oświetleniem, wymianą instalacji elektrycznej i wentylacyjnej, remont ścian, sufitów, balkonów, stolarki. Ponadto sale zostaną wyposażone w nowe oświetlenie sceniczne i nagłośnienie. Dodatkowo sala widowiskowa zostanie wyposażona w nową technikę kinową. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez montaż windy oraz wydzielenie toalety na parterze budynku. Przebudowany zostanie również taras nad wejściem głównym do budynku BCK.

Brzeskie Centrum Kultury jest już przygotowane na jesienno-zimowy sezon artystyczny, mamy więc ogromną nadzieję, że do tego czasu sytuacja związana z zagrożeniem epidemiologicznym zostanie opanowana i będziemy mogli zaprosić Państwa na widownię i do brzeskiego kina w świeżo wyremontowanym BCK-u.

Wartość całego przedsięwzięcia wyniesie 8,5 mln zł netto, z czego unijne dofinansowanie pozyskane na tę inwestycję przez miasto to 5 milionów złotych. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum 2 firm: MPM Development Sp. z o.o. z siedzibą w Namysłowie i F.H.U. BIO-KLIM z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim.

Nie zapomnij udostępnić: