Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 15 kwietnia, 2020 Tytuł artykułu

Dotacja na bezpieczniejsze przejścia uliczne w Brzegu coraz bliżej

Treść artykułu

Z przyjemnością informujemy, że wniosek Gminy Brzeg dotyczący modernizacji 2 przejść dla pieszych tj.: na ul. Poprzecznej (w pobliżu skrzyżowania z ul. Gaj) i ul. Słowackiego (przy skrzyżowaniu z ul. Toruńską) znalazł się wśród 15 projektów najwyżej ocenionych w województwie, a tym samym jest rekomendowany do dofinansowania w ramach rządowego programu „Razem bezpieczniej”.

W ramach projektu przewidziano wymianę nawierzchni wraz z odnowieniem oznakowania, obniżenia krawężników, montaż płyt dotykowych dla osób niedowidzących i niewidzących oraz dodatkowe inteligentne doświetlenie tych przejść. Wartość zadania oszacowana została na kwotę 100 tys. zł, a wysokość dofinansowania, o które ubiega się Gmina Brzeg to 90 tys. zł. Dodatkowo szansę na dofinansowanie przejść dla pieszych na terenie Brzegu otrzymał Powiat Brzeski (dwa przejścia na ulicy Piastowskiej, jedno na ulicy Trzech Kotwic).

Na kolejnym etapie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zatwierdzi ostatecznie listę projektów, które otrzymają dofinansowanie. Przewidywany termin zakończenia realizacji zadania to 4 kwartał br.

Nie zapomnij udostępnić: