Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 1 marca, 2020 Tytuł artykułu

Kolejny brzeski sportowiec spełnia marzenia i wystąpi na IO w Tokio!

Treść artykułu

Fantastyczna wiadomość sportowa dotarła do nas dzisiaj także z Berlina, gdzie podczas Mistrzostw Świata w Kolarstwie Torowym kolejny brzeżanin wywalczył kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Tokio! Po brzeskiej tenisistce stołowej – Natalii Bajor przyszedł czas na brzeskiego kolarza torowego – Wojciecha Pszczolarskiego, który w duecie z Danielem Staniszewskim wywalczył w rankingu Madisona, w którym zbierali punkty przez minione dwa lata, pozycję dającą kwalifikację olimpijską!

Można powiedzieć, że Wojtek do Tokio wjechał driftem, ponieważ w niedzielnym wyścigu Mistrzostw Świata w Berlinie, w efekcie defektu tylnego koła i wystrzału opony, doznał upadku i ostatecznie zajęli wraz z Danielem Staniszewskim 12 miejsce w Madisonie, ale na szczęście w końcowym rankingu uzyskali miejsce premiowane awansem na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020!

Ponadto Wojciech Pszczolarski na Mistrzostwach Świata w Berlinie zajął także niezwykle wysokie, czwarte miejsce indywidualnie w wyścigu punktowym, przed ostatnim sprintem będąc liderem i o włos od zdobycia Mistrzostwa Świata, które jednak ostatecznie powędrowało do Nowej Zelandii i jej reprezentanta – Corbina Stronga.

Wielkie brawa i gratulacje dla Wojtka! Teraz trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

 

zdjęcia – Szymon Gruchalski

 

Nie zapomnij udostępnić: