Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 25 lutego, 2020 Tytuł artykułu

Uroczysta gala wręczenia nagród Burmistrza Brzegu dla sportowców

Treść artykułu

We wtorek, 25 lutego br. na hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzegu odbyła się uroczysta, doroczna gala wręczenia nagród Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka za wybitne osiągnięcia dla sportowców, trenerów i działaczy sportowych. Zebranych gości przywitał burmistrz, który w swoim przemówieniu podkreślał jak ciężką drogę muszą pokonać sportowcy i jak wiele wyrzeczeń ich to kosztuje zanim zaczną sięgać po trofea, medale. W tym stwierdzeniu burmistrz powołał się na niedawne słowa wybitnego koszykarza, Marcina Gortata, który ogłosił zakończenie kariery sportowej, opowiadając o tym, że kiedy inni spędzali Boże Narodzenie z rodzinami, kiedy inni bawili się podczas imprez sylwestrowych, czy też urodzinowych on kończył właśnie kolejny trening na hali sportowej lub na siłowni, aby stawać się każdego dnia lepszym zawodnikiem. Następnie burmistrz podkreślił, że wielkich sportowców, którzy równie uparcie dążą po realizację swoich marzeń mamy dzisiaj wśród nas podczas gali, wymieniając m.in. brzeską tenisistkę stołową, Natalię Bajor, która w ostatnim czasie wywalczyła wraz z Reprezentacją Polski pragnienie każdego sportowca, a więc udział na Igrzyskach Olimpijskich 2020 w Tokio! Co ciekawe przygoda Natalii z tenisem stołowym zaczynała się właśnie w murach hali sportowej PSP nr 3.

Ceremonię wręczania nagród zainaugurował wyjątkowy występ grupy ADHD z Brzeskiego Centrum Kultury pod przewodnictwem Pani Pauliny Rutowicz, który był fragmentem autorskiego spektaklu pn. „Elf uciekinier i klątwa wilczej czarownicy”. Po jego zakończeniu rozpoczęła się część oficjalna, a więc wręczanie nagród Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka dla sportowców, trenerów i działaczy sportowych za wybitne osiągnięcia w 2019 roku. Każdy z nagrodzonych sportowców, a było ich około 150 osób otrzymał z rąk burmistrza okolicznościowy list gratulacyjny. Natomiast na konta bankowe laureatów trafią upominki pieniężne. Na zakończenie przyszedł czas na wspólne, pamiątkowe zdjęcie i słodki poczęstunek przygotowany przez Restaurację Mario.

Podczas gali niestety nie mógł zjawić się brzeski kolarz torowy, Wojciech Pszczolarski, który przebywa obecnie w Berlinie na Mistrzostwach Świata. Jednak Wojtek postanowił nagrać dla wszystkich zebranych krótki filmik, który zamieszczamy poniżej:

https://www.facebook.com/umbrzeg/videos/475130846703856/

 

Wszystkim nagrodzonym raz jeszcze składamy ogromne gratulacje i trzymamy kciuki za Wasze kolejne sukcesy, które promują nasze miasto nie tylko na arenach polskich, ale i międzynarodowych!

 

 

 

Nie zapomnij udostępnić: