Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 25 lutego, 2020 Tytuł artykułu

Brzeg w Programie Rządowym budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030!

Treść artykułu

We wtorek, 25 lutego br. w siedzibie opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak spotkał się z Dyrektor Oddziału GDDKiA w Opolu Panią Lidią Markowską. Spotkanie dotyczyło m.in. spraw związanych z powstaniem w Brzegu nowej obwodnicy, wraz z nową przeprawą mostową.

Wszystko dzięki zakwalifikowaniu Brzegu do Programu opracowanego przez Ministerstwo Infrastruktury Programu budowy „100 obwodnic” na lata 2020-2030, mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, wyprowadzenie ruchu z zatłoczonych miast, czystsze powietrze, mniejszy hałas i poprawę przepustowości sieci drogowej. W przypadku naszego miasta nowa obwodnica i przeprawa mostowa pomogą także w ochronie zabytkowego centrum, z takimi perełkami architektury jak Ratusz Miejski, Zamek Piastów Śląskich, czy też Kościołami pw. Podwyższenia Krzyża Świętego oraz św. Mikołaja, dzięki odciążeniu z ruchu samochodów ciężarowych, który obecnie przechodzi właśnie bezpośrednio przy wspomnianym centrum miasta (w ciągu drogi krajowej nr 39).

Przypomnijmy, że inwestycja przewiduje budowę nowego odcinka drogi krajowej nr 39 wraz z budową mostu przez rzekę Odrę, budową wiaduktu nad linią kolejową nr 132 (Opole – Wrocław) oraz przebudową kolidującej infrastruktury drogowej i branżowej. Pozwoli to skomunikować północną część województwa opolskiego z autostradą A4 i będzie stanowić uzupełnienie istniejącej obwodnicy w ciągu drogi 94.
Jednocześnie zachowane zostaną najwyższe wymogi ochrony środowiska, zdrowia i życia mieszkańców oraz zrównoważonego rozwoju.

Trzymajmy kciuki za powodzenie tego długo oczekiwanego przedsięwzięcia!

 

Nie zapomnij udostępnić: