Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 12 lutego, 2020 Tytuł artykułu

Historyczny sukces Natalii Bajor i jej drużyny!

Treść artykułu

Do ogromnej sensacji doszło we wtorkowy wieczór, 11 lutego br. w Tarnobrzegu, gdzie legendarna, miejscowa drużyna KTS Enea Siarka została rozgromiona 0-3 przez drużynę KU AZS UE Wrocław, w której występuje brzeżanka – Natalia Bajor! Z pozoru może się wydawać zastanawiające, że o wygranym meczu ligowym pisze się w kategorii tak olbrzymiego sukcesu, ale jeżeli dodamy, że tarnobrzeżanki poniosły pierwszą porażkę od 9 lat w Ekstraklasie Kobiet Tenisa Stołowego to musi to robić spore wrażenie, a Natalia Bajor i jej koleżanki są autorkami historycznego wydarzenia!

KTS Enea Siarka Tarnobrzeg to prawdziwy kolos tenisa stołowego w Polsce, ale i w Europie, ponieważ w minionym sezonie drużyna ta zdobyła Ligę Mistrzyń. Z kolei na krajowym podwórku KTS Enea Siarka tytuł mistrzowski zdobywała aż 29 razy (w latach 1991-2005 oraz 2007-2019).

Poniżej przebieg wtorkowego spotkania:

Viktoria Pavlovich – Katarzyna Węgrzyn 1-3 (9-11, 9-11, 11-5, 4-11)
Elizabeta Samara – Natalia Bajor 0-3 (10-12, 2-11, 6-11)
Kinga Stefańska – Anna Węgrzyn 1-3 (9-11, 11-13, 11-7, 2-11)

Kapitan wrocławskiej ekipy, Natalia Bajor (33 pozycja w rankingu europejskim) zdecydowanie pokonała byłą Mistrzynię Europy i aktualnie znajdującą się na szóstej lokacie w rankingu europejskim Elizabetę Samarę. Aktualnie KU AZS UE Wrocław, po 13 rozegranych kolejkach zajmuje drugie miejsce w tabeli – tuż za drużyną Siarki, a przed SKTS Sochaczew. Wszystkie trzy drużyny mają po 31 punktów!

Natomiast dwa dni przed tym meczem odbył się Plebiscyt Słowa Sportowego na Najpopularniejszego Sportowca Dolnego Śląska w 2019 roku. W kategorii Trener Roku najwięcej głosów otrzymał trener tenisistek stołowych KU AZS Wrocław Zdzisław Tolksdorf, a wśród sportowców Dolnego Śląska za 2019 rok Natalia Bajor powtórzyła swój sukces z poprzedniego roku i uplasowała się na trzeciej pozycji. Z kolei siostry bliźniaczki: Anna Węgrzyn zajęła szóste miejsce, a Katarzyna Węgrzyn siódme. Wszyscy są na zdjęciu z gali wręczenia nagród poniżej.


zdjęcie + informacja dzięki uprzejmości Pana Tytusa Strzelbickiego

 

Nie zapomnij udostępnić: