Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 11 lutego, 2020 Tytuł artykułu

Podsumowanie 2019 roku w brzeskiej policji

Treść artykułu

We wtorek, 11 lutego br. w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Brzegu odbyła się roczna narada kadry kierowniczej z udziałem: służb mundurowych, związków zawodowych policjantów, Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu oraz przedstawicieli samorządu terytorialnego, reprezentowanych m.in. przez Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka oraz Starostę Powiatu Brzeskiego Jacka Monkiewicza.

Naradę otworzył Komendant Powiatowy Policji w Brzegu insp. Mariusz Stelnicki, który podsumował wyniki pracy brzeskich policjantów w 2019 roku. Komendant podziękował także jednostkom samorządu terytorialnego za otrzymane wsparcie, w tym m.in. Burmistrzowi Brzegu Jerzemu Wrębiakowi za pomoc w zorganizowaniu obchodów 100. rocznicy powstania Polskiej Policji Państwowej. Komendant wspomniał również o nowych komisariatach w Grodkowie, Skarbimierzu oraz rozbudowanym i wyremontowanym w Brzegu, dzięki czemu znacznie poprawił się komfort pracy policjantów i poziom obsługi petentów.

Następnie wyniki swojej pracy w 2019 roku omówili naczelnicy poszczególnych wydziałów brzeskiej placówki. Głos zabrał również Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu kom. Rafał Lejczak, który zaprezentował wyniki badań dotyczących poczucia bezpieczeństwa społecznego, analizę sytuacji policji w województwie opolskim, a także podziękował brzeskim funkcjonariuszom za oddaną służbę.

Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak podziękował za dotychczasową współpracę i wyraził także nadzieję na jeszcze skuteczniejszą walkę z wandalizmem na terenie zarówno naszego miasta, jak i całego powiatu. W tym celu Gmina Brzeg stale polepsza monitoring miejski, a także ma zamiar zwiększać ilość zatrudnienia w Komendzie Straży Miejskiej, co przy wspólnych patrolach z brzeską policją również podnosi bezpieczeństwo mieszkańców.

 

Nie zapomnij udostępnić: