Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 10 lutego, 2020 Tytuł artykułu

Punkt Pomocy Kryzysowej w Brzegu zaprasza do skorzystania z BEZPŁATNEJ oferty wsparcia

Treść artykułu

Punkt Pomocy Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzegu zaprasza mieszkańców Gminy Brzeg i Gminy Olszanka do skorzystania z bogatej i BEZPŁATNEJ oferty wsparcia. Przyznane środki finansowe z Urzędu Miasta Brzeg w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pozwoliły na wyremontowanie i odświeżenie dotychczasowych pomieszczeń oraz wzbogacenie aktualne obowiązującej oferty.
W ramach działalności Punktu Pomocy Kryzysowej można skorzystać z różnych form wsparcia prowadzonych przez wykwalifikowanych i kompetentnych specjalistów.
Oferta skierowana jest dla osób w każdym przedziale wiekowym. Seniorzy mogą liczyć na pomoc min. w konstruowaniu pism urzędowych, wypełnianiu druków a dla najmłodszych przygotowane zostały kąciki zabaw. Rodzice przychodzący na spotkania z dziećmi będą mogli bez niepotrzebnego stresu skupić się na rozmowie.
Psycholodzy, prawnicy, terapeuci, specjaliści ds. przemocy w rodzinie, trenerzy – przyjmować będą w siedzibie PPK przy ul. Piastowskiej 29a (podwórko Dziennego Domu Pomocy) zgodnie z ustalonym harmonogramem przyjęć. W celu umówienia się na wizytę zapraszamy do kontaktu osobistego lub telefonicznego.
Prowadzone będzie bezpłatne poradnictwo psychologiczne, socjalno-prawne, rodzinne, uzależnień oraz przemocy w rodzinie. Ponadto w ramach pilotażowego projektu uruchomiona zostanie grupa wsparcia dla osób doświadczających przemocy w rodzinie oraz grupa korekcyjno-edukacyjna dla sprawców przemocy w rodzinie.
Rodzice i wychowawcy borykający się z problemami wychowawczymi dzieci i młodzieży będą mogli wsiąść udział w cyklu 10 cotygodniowych spotkań pt. ”Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”. To program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi lub wychowankami. Jego głównym celem jest wspieranie rodziców i wychowawców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą. Nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, refleksja nad własną postawą wychowawczą, wymiana doświadczeń, to małe kroki ku głębszej relacji, dającej zadowolenie, poczucie wzajemnej bliskości. To także nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku.
W budynku Punktu Pomocy Kryzysowej znajduje się również multimedialna Pracownia Orange prowadzona przez Fundację Centrum Aktywnego Wsparcia, która oferuje min. zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży oraz indywidualne i grupowe warsztaty dla seniorów z zakresu obsługi urządzeń multimedialnych. W pracowni można także skorzystać bezpłatnie z komputerów z dostępem do Internetu.

Nie zapomnij udostępnić: