Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 23 stycznia, 2020 Tytuł artykułu

Jubileuszowe XXV Mistrzostwa Dwóch Pokoleń w PSP nr 8

Treść artykułu

W czwartek, 23 stycznia br. na sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Brzegu odbyła się wyjątkowa, bo jubileuszowa – XXV edycja Mistrzostw Dwóch Pokoleń! Tegoroczne zmagania otworzył Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak wraz z Dyrektor PSP nr 8 Lucyną Bończak.

To niesamowicie ważne, aby wnuki spędzały wspólnie czas ze swoimi dziadkami, bo jak wspomniał burmistrz jest pomiędzy tymi dwoma pokoleniami więź szczególna i bezwarunkowa miłość, więc ta chwila zatrzymania się od codziennego zabiegania i wspólna zabawa to wspaniała okazja do pielęgnowania tych wielopokoleniowych relacji i tradycji.

Udział w tegorocznej edycji wzięły aż 43 pary, które zacięcie rywalizowały ze sobą w dziesięciu konkurencjach, wśród których znalazły się tak praktyczne konkurencje jak np. wspólne wieszanie prania, czy też budowanie studni z drewnianych elementów.

Wszystkie zadania objaśnił szczegółowo, a następnie czuwał nad ich sprawnym przebiegiem organizator Pan Zbigniew Marciniak, wraz z drugim organizatorem, Panem Jackiem Toporowskim oraz uczennicami PSP nr 8.

Na zakończenie, na licznie zebranych gości, czekała niespodzianka w postaci jubileuszowego tortu!

Ponadto każda para otrzymała pamiątkowy dyplom, medale oraz słodki upominek, a zwycięzcy dodatkowo puchar i medale okolicznościowe.

Oby ta piękna tradycja, kultywowana w „ósemce”, trwała wiecznie!

 

Nie zapomnij udostępnić: