Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 18 grudnia, 2019 Tytuł artykułu

Uroczyste zakończenie projektu pn. „Przebudowa ulicy Kamiennej i B. Chrobrego”

Treść artykułu

W środę, 18 grudnia br. odbyło się uroczyste zakończenie projektu pn. „Przebudowa ulicy Kamiennej i B.Chrobrego”. Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, projektant Antoni Plamitzer oraz z ramienia wykonawcy Brukarstwo, Odwadnianie Terenu i Roboty Bitumiczne „JARZĄBEK” Sp. Jawna – Władysław Jarząbek. Następnie głos zabrał burmistrz, który nie krył radości z zakończenia kolejnego dużego projektu drogowego i podziękował za zaangażowanie wszystkim, którzy przyczynili się do jego realizacji. Kolejnym punktem uroczystości było poświęcenie nowych dróg przez Proboszcza parafii pw. św. Mikołaja ks. mgr Zdzisława Pyszkę, który życzył, aby nad wszystkimi kierowcami czuwał ich patron – św. Krzysztof.

Przypomnijmy, że zadanie „Przebudowa ulicy Kamiennej i B.Chrobrego” realizowane było przez Gminę Brzeg i obejmowało przebudowę ulic Kamiennej i Bolesława Chrobrego wraz z przebudową skrzyżowania ulic Kamiennej, Powstańców Śląskich, Ofiar Katynia i Mickiewicza na skrzyżowanie typu rondo. Zadanie wykonała firma Brukarstwo, Odwadnianie Terenu i Roboty Bitumiczne „JARZĄBEK” Sp. Jawna z siedzibą w Brzegu. Nadzór inwestorski sprawowany był w branżach sanitarnej, elektrycznej i gazowej przez firmę KURNATOWSKI Stanisław Kurnatowski z siedzibą w Nysie, natomiast nadzór inwestorski w zakresie robót drogowych sprawował Michał Wiecha.

Całkowity koszt robót budowlanych tego zadania wyniósł 6.931.808,69 zł. Zadanie zrealizowano przy współudziale środków Funduszu Dróg Samorządowych. Wysokość otrzymanego dofinansowania to kwota 2.925.737,88 zł.

Przebudowa była realizowana od 28.03 do 12.12.2019 roku.

 

Nie zapomnij udostępnić: