Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 2 grudnia, 2019 Tytuł artykułu

Rozpoczęła się przebudowa ul. Platanowej

Treść artykułu

Gmina Brzeg rozpoczęła przebudowę kolejnej drogi gminnej. Jest to kontynuacja realizowanego od 2013 roku projektu przebudowy dróg w tej części miasta. Po przebudowie części ulicy Konopnickiej (2013 rok) oraz przebudowach ulic Topolowej (2015 rok) i Lipowej (2018-2019) przyszedł czas na ulicę Platanową.

W ramach zadania, w miejsce starego kanału deszczowego, który był w bardzo złym stanie technicznym, wykonana zostanie nowa sieć kanalizacji deszczowej służąca do odwodnienia pasa drogowego, ale również umożliwiająca podłączenie odwodnienia terenów z sąsiadujących z drogą nieruchomości. Ponadto wybudowane zostanie nowe oświetlenie w technologii LED, a jezdnia, chodniki, zjazdy oraz stanowiska postojowe otrzymają nową konstrukcję i nawierzchnie.

Zadanie realizowane jest przez Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe „DOMAX” z siedzibą w miejscowości Boronów, a umowny termin zakończenia zadania to 9 czerwca 2020 roku. Zadanie jest współfinansowane ze środków Funduszu Dróg Samorządowych, a wysokość dofinansowania wyniesie 50% kosztów kwalifikowalnych (tj. ponad 1,3 mln złotych). Całkowity koszt brutto zadania to 2.831.565,93 zł.

 

Nie zapomnij udostępnić: