Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 29 listopada, 2019 Tytuł artykułu

UWAGA! Nowa organizacja ruchu na ul. Powstańców Śl. i Chrobrego

Treść artykułu

W najbliższym czasie czekają nas duże zmiany w stałej organizacji ruchu drogowego na ulicy Powstańców Śląskich i Bolesława Chrobrego.

W związku ze zbliżającym się zakończeniem budowy ronda na skrzyżowaniu ulic: Kamienna, Powstańców Śląskich, Ofiar Katynia i Mickiewicza zmienia się organizacja ruchu na ulicy Powstańców Śl. i Bolesława Chrobrego (odcinek Kamienna – Piastowska). W celu poprawy bezpieczeństwa oraz przepustowości ulica Bolesława Chrobrego stanie się drogą jednokierunkową od skrzyżowania z ulicą Kamienną do ulicy Piastowskiej. Dzięki temu możliwe będzie wydzielenie dwóch osobnych pasów ruchu: jednego do jazdy na wprost, a drugiego do skrętu w lewo, co usprawni pokonanie skrzyżowania ul. Bolesława Chrobrego z ul. Piastowską. Kierowcy jadący ul. Bolesława Chrobrego od strony sądu będą mogli skręcić tylko w prawo w ul. Piastowską. To usunie problem pojazdów blokujących to skrzyżowanie (dotychczas musieli ustępować pierwszeństwa pojazdom jadącym ul. Piastowską). Dodatkowo na ul. Bolesława Chrobrego będzie wyznaczonych kilka miejsc postojowych

Konsekwencją wprowadzenia ruchu jednokierunkowego na ulicy Bolesława Chrobrego będzie ruch jednokierunkowy na ulicy Powstańców Śląskich od ulicy Piastowskiej do ulicy Kamiennej. Tym samym zniknie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Powstańców Śl. i Piastowskiej, pozostanie tylko dla pieszych z dodatkowym sygnalizatorem ostrzegawczym z żółtą migającą sylwetką pieszego. Ponadto na ulicy Powstańców Śl. wyznaczony będzie kontra pas dla rowerów, a w pobliżu nowo powstałego ronda wyznaczonych będzie kilka miejsc postojowych. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulicy Władysława Łokietka i Piastowska pozostanie bez zmian.

Celem zmiany organizacji ruchu drogowego jest poprawa przepustowości i bezpieczeństwa na skrzyżowaniach ulic Powstańców Śl. i Bolesława Chrobrego z drogą główną ulicą Piastowską.

 

 

 

Nie zapomnij udostępnić: