Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 29 listopada, 2019 Tytuł artykułu

XVI edycja wojewódzkiego konkursu „Fides et Patria”

Treść artykułu

W piątek, 29 listopada br. w Klubie Wojskowym 1.Brzeskiego Pułku Saperów w Brzegu rozpoczął się XVI Wojewódzki Konkurs Poezji Patriotycznej i Religijnej im. ks. ppłk. Zbigniewa Stefaniaka pod hasłem „Fides et Patria”, czyli „Wiara i Ojczyzna”. Zebrani goście, wśród których znaleźli się m.in. Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, pełniący obowiązki dowódcy 1. Pułku Saperów w Brzegu ppłk Krzysztof Mikrut, Przewodniczący Rady Miejskiej Brzegu Janusz Wójcik, a także rodzina zmarłego przedwcześnie patrona konkursu – ks. Zbigniewa Stefaniaka wysłuchali na początek występu utalentowanej wokalistki z zespołu „Inwencja” przy Klubie Wojskowym 1.Pułku Saperów w Brzegu.

Następnie miało miejsce oficjalne otwarcie przesłuchań konkursowych i symboliczne zapalenie świeczki ku pamięci ks. Stefaniaka, którego dokonali burmistrz wraz z dowódcą 1. Pułku Saperów.

W swoim przemówieniu burmistrz doceniał to, że tak liczne grono dzieci i młodzieży postanowiło uczcić pamięć ks. Zbigniewa Stefaniaka, a także pogratulował głównej pomysłodawczyni i organizatorce – Pani Janie Koronkiewicz za to, że dba o to, aby pamięć o ks. Stefaniaku trwała.

Po oficjalnym otwarciu jurorzy i licznie zebrana publiczność mogli wysłuchać poruszających recytacji wierszy w wykonaniu dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z całego województwa opolskiego.

 

Nie zapomnij udostępnić: