Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 18 listopada, 2019 Tytuł artykułu

Wystawa „W drodze do niepodległości” z wizytą w Brzegu!

Treść artykułu

W piątek, 22 listopada br. o godz. 11:00 na I piętrze Urzędu Miasta w Brzegu odbędzie się uroczysta inauguracja wystawy „W drodze do niepodległości”.

Wystawa zorganizowana została w jubileuszowym roku 100-lecia niepodległej Polski i od tamtego czasu odwiedza miasta całej Polski, a teraz dotarła także i do Brzegu! Bez wątpienia jest to ogromny zaszczyt dla naszego miasta, że znalazło się na liście miast w Polsce, które mogą gościć tą wyjątkową wystawę, wystawianą wcześniej m.in. w Sejmie RP, Kancelarii Premiera RP, czy też w dużych miastach takich jak chociażby Wrocław, czy Opole. „W drodze do niepodległości” ma na celu przypomnienie najważniejszych wydarzeń i postaci związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Wystawa „W drodze do niepodległości” to nowoczesna i atrakcyjna lekcja historii, dla uczniów i dorosłych. Fundatorami wystawy są Bank Pocztowy SA i PERN SA. Partnerami merytorycznymi natomiast Narodowe Archiwum Cyfrowe i Archiwum Akt Nowych.

Projekt jest częścią obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, koordynowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017–2021. Celem PW „Niepodległa” jest wzmocnienie poczucia wspólnoty obywatelskiej Polaków oraz zachęcenie rodaków w kraju i zagranicą do aktywnego uczestnictwa w obchodach i wspólnym, radosnym świętowaniu odzyskania niepodległości.

Organizacji wystawy towarzyszyć będzie występ dzieci z Przedszkola Publicznego nr 11 w Brzegu, mający tematykę patriotyczną.

Nie zapomnij udostępnić: