Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 7 listopada, 2019 Tytuł artykułu

I etap przebudowy ul. Bolesława Chrobrego oficjalnie zakończony!

Treść artykułu

W czwartek, 7 listopada br. oficjalnie zakończono pierwszy etap przebudowy ul. Bolesława Chrobrego w Brzegu! W otwarciu ulicy po przebudowie udział wzięli m.in.: Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, Starosta Powiatu Brzeskiego Jacek Monkiewicz oraz przedstawiciele wykonawcy – Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych z Brzegu, a także Zarządu Dróg Powiatowych w Brzegu.

Ulica Bolesława Chrobrego po przebudowie zyskała m.in. nową nawierzchnię asfaltową, zatoczki autobusowe, chodniki, oświetlenie, a także miejsca parkingowe. Przypomnijmy, że był to pierwszy etap przebudowy, który obejmował odcinek od skrzyżowania z ulicą Piastowską do skrzyżowania z drogą krajową nr 39. Kolejnym etapem będzie przebudowa trasy od skrzyżowania z DK 39 do ulicy Wrocławskiej. Roboty ruszą na dniach.

Całkowity koszt pierwszego etapu przebudowy ul. Bolesława Chrobrego wyniósł ponad 3,6 mln zł, z czego połowa środków pochodziła z dotacji, z Funduszu Dróg Samorządowych, a po ok. 900 tysięcy zł dołożyła Gmina Brzeg i Powiat Brzeski.

 

Nie zapomnij udostępnić: