Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 5 listopada, 2019 Tytuł artykułu

Uroczyste zakończenie projektu pn. „Poprawa jakości środowiska miejskiego poprzez rozwój terenów zieleni miejskiej w Brzegu”

Treść artykułu

We wtorek, 5 listopada br. na terenie nowego parku miejskiego, w miejscu dawnej fosy i ogródków działkowych pomiędzy ulicami Piastowską, Chrobrego, Kamienną i Powstańców Śląskich, odbyło się uroczyste zakończenie projektu pn. „Poprawa jakości środowiska miejskiego poprzez rozwój terenów zieleni miejskiej w Brzegu” połączone z otwarciem wspomnianego, nowo powstałego parku. Zebranych gości powitał Zastępca Burmistrza Brzegu Bartłomiej Kostrzewa, który oddał głos Burmistrzowi Brzegu Jerzemu Wrębiakowi. W trakcie swojego przemówienia burmistrz podkreślał wagę zakończonego projektu. Nowy park będzie służył nie tylko nam, ale także przyszłym pokoleniom mieszkańców naszego miasta. W podobnym tonie wypowiadali się przedstawiciele jednego z wykonawców projektu – firmy PARK-M POLAND Sp. z.o.o.

Następnie odbyło się oficjalne przecięcie wstęgi i otwarcie nowego parku, który zajmuje ok. 2 hektarów i z pewnością stanie się miejscem spotkań wielu mieszkańców Brzegu. Całość zakończonego w dniu dzisiejszym projektu obejmowało również: nasadzenia odtwarzające i uzupełniające drzew w ilości 807 sztuk, nasadzenia krzewów i runa parkowego w ilości 218.350 sztuk, odtworzenie trawników na obszarze 32,495 ha, cięcia sanitarne drzew i krzewów, w tym pielęgnacyjne i lecznicze w koronach drzew, wycinka samosiewów oraz drzew suchych.

Realizacja projektu kosztowała 8.288.426,90 zł, z czego dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wyniosło 7.045.162,87 zł, a wkład własny Gminy Brzeg to zaledwie 1.243.264,03 zł (ok. 15% całkowitej wartości). Wykonawcami była wspomniana firma PARK-M POLAND Sp. z.o.o. oraz Brukarstwo, Odwadnianie Terenu i Roboty Bitumiczne „JARZĄBEK” Spółka Jawna.

W najbliższych dniach Urząd Miasta w Brzegu ogłosi konkurs na nazwę nowego parku, warto więc śledzić naszą stronę internetową oraz fanpage na portalu społecznościowym Facebook.

 

Nie zapomnij udostępnić: