Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 24 października, 2019 Tytuł artykułu

Minister Sportu i Turystyki nagrodził brzeskiego trenera!

Treść artykułu

We wtorek, 22 października br. w Warszawie odbyła się uroczysta gala „Pierwszy Trener” podczas której Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka wyróżnił szkoleniowców, którzy mieli pierwszy i decydujący wpływ na rozwój kariery sportowej tegorocznych medalistów mistrzów Europy i świata seniorów w konkurencjach olimpijskich. Wśród nagrodzonych trenerów znalazł się brzeski szkoleniowiec – Zdzisław Grobelski, u którego pierwsze kroki stawiała tenisistka stołowa, również rodem z Brzegu, Natalia Bajor! Przypomnijmy, że Natalia w tym roku wywalczyła wraz z Reprezentacją Polski (w składzie z: Li Qian i Natalią Partyką) dwa brązowe medale: na Igrzyskach Europejskich w Mińsku i na Drużynowych Mistrzostwach Europy w Nantes.

Każdy szkoleniowiec, wskazany przez zawodnika jako pierwszy trener otrzymuje jednorazowy ekwiwalent w wysokości ok. 10 000 zł. Do wskazania i tym samym nagrodzenia swojego pierwszego szkoleniowca są uprawnieni zawodnicy, którzy w danym roku sięgną po medal igrzysk olimpijskich, paraolimpijskich, głuchych, mistrzostw Europy lub mistrzostw świata seniorów w konkurencjach olimpijskich. Szkoleniowiec może otrzymać nagrodę za każdego zawodnika, którego prowadził i przez którego został wskazany. Jednocześnie sportowiec, niezależnie od liczby zdobytych medali, może wyróżnić swojego pierwszego trenera tylko raz. Jego wybór potwierdza właściwy polski związek sportowy.

Nagroda jest przyznawana szkoleniowcom, którzy mieli pierwszy i decydujący wpływ na rozwój kariery sportowej zawodnika. Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki precyzuje, że pierwszym trenerem jest osoba, która brała udział w początkowym procesie szkolenia sportowca przez minimum 24 miesiące. Początkowy proces szkolenia obejmuje przygotowanie i udział w zawodach w kategorii wiekowej młodzika, juniora młodszego lub juniora, organizowanych i prowadzonych przez polski związek sportowy.

Panu Zdzisławowi Grobelskiemu składamy ogromne gratulacje!

 

fot. OZTS

baner „Pierwsi Trenerzy” – MSiT

 

Nie zapomnij udostępnić: