Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 18 października, 2019 Tytuł artykułu

Rzeźba LOVE HATE dotarła do Brzegu!

Treść artykułu

W piątek, 18 października br. na Placu Polonii Amerykańskiej odbyła się uroczystość odsłonięcia rzeźby LOVE HATE autorstwa niemieckiej artystki Mii Florentine Weiss. Oficjalnego odsłonięcia dokonali Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak oraz autorka rzeźby, na której ręce podziękowania i kwiaty złożył właśnie włodarz naszego miasta. Wcześniej burmistrz w swoim przemówieniu podkreślał jak ważna jest stale rozwijająca się współpraca pomiędzy miastami partnerskimi, bo tylko dzięki budowaniu takich dobrych relacji, przybliżaniu naszych kultur, historii i rozwoju naszych kontaktów społecznych, czy edukacyjnych możliwe jest tworzenie silnej Europy – silnej, bo właśnie zjednoczonej, wolnej od podziałów. Burmistrz wyraził również nadzieję, że dzisiejsza uroczystość zacieśni relacje pomiędzy miastami partnerskimi i wspólnie uda się zrealizować jeszcze niejeden projekt, kończąc podziękował także za przyjazd do naszego miasta i obecność w tej wyjątkowej uroczystości.

Autorka rzeźby Mia Florentine Weiss powiedziała, że Europa jest miłością i największym pokojowym projektem naszych czasów. Musimy działać na rzecz zachowania europejskiej idei, wzmacniać ją i przekształcać wszechobecną nienawiść w miłość.

Uroczystość uświetniły koncerty grup Mr&Mrs oraz Antytemat Production, a także taniec ludowy – Kujawiak w wykonaniu artystów z Brzeskiego Centrum Kultury. Po jej zakończeniu zebrani goście udali się do Galerii Sztuki Współczesnej BCK, aby obejrzeć wystawę pn. „IMAGISTE” autorstwa Ryszarda Świerarda.

W swej podróży instalacja LOVE HATE zawitała do wielu miast Europy w tym m.in.: Berlina, Goslar, Brukseli, Beroun, Pragi, francuskiego Arcachon. Teraz także Brzeg dołączył do grona miast, które utożsamiają się z deklaracją budowania silnej i zjednoczonej Europy!

 

Nie zapomnij udostępnić: