Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 17 października, 2019 Tytuł artykułu

XXI Brzeska Krajowa Wystawa Kolekcjonerska pn. „100-lecie Polskiej Piłki Nożnej”

Treść artykułu

W czwartek, 17 października br. w sali konferencyjnej brzeskiego stadionu odbyło się uroczyste otwarcie XXI Brzeskiej Krajowej Wystawy Kolekcjonerskiej pn. „100-lecie Polskiej Piłki Nożnej”. W otwarciu wystawy udział wziął m.in. Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, który pogratulował zarówno organizatorom, jak i kolekcjonerom tak bogatych zbiorów, wśród których znalazł się m.in. znaczek pocztowy ulubionego piłkarza burmistrza – Kazimierza Deyny. Następnie główny organizator wydarzenia Pan Zdzisław Bagiński złożył na ręce burmistrza oraz pozostałych sponsorów i kolekcjonerów podziękowania i drobne upominki na pamiątkę kolejnej edycji Brzeskiej Krajowej Wystawy Kolekcjonerskiej.

Na wystawie zobaczyć można było także brzeski Stadion Miejski na starych fotografiach, a przypomnijmy, że jego otwarcie miało miejsce w 1926 roku. Przed wojną publiczność brzeskiego stadionu dwukrotnie była świadkiem bicia rekordu świata przez niemiecką biegaczkę Linę Radke – w 1928 roku w biegu na 800 m i w 1930 roku w biegu na 1000 m. W połowie lat 50. przeprowadzono remont toru kolarskiego. Na początku lat 80. został on jednak rozebrany z powodu złego stanu technicznego. Po kompleksowej modernizacji rozpoczętej w marcu 2010 roku i zakończonej w połowie 2011 roku brzeski stadion stał się jednym z najlepszych obiektów w regionie, dzięki czemu nasze miasto co roku może gościć młodzieżowe Reprezentacje Polski w Piłce Nożnej przy okazji międzynarodowych spotkań i co ciekawe żadna z nich jeszcze nigdy na brzeskim stadionie nie zaznała goryczy porażki, a także prestiżową konferencję najlepszych trenerów bramkarzy z całego świata (w której uczestniczył m.in. John Achterberg z Liverpoolu).

Każdy fan piłki nożnej na wystawie znajdzie coś dla siebie, rozpoczynając od kart telefonicznych z wizerunkami znanych piłkarzy, poprzez okolicznościowe monety (m.in. z EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie), czy też trofea, widokówki, medale, itp.

 

Wystawa otwarta w dniach 18-20.10.2019 r. w godzinach od 10:00- 17:00, wstęp wolny

 

Nie zapomnij udostępnić: