Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 9 października, 2019 Tytuł artykułu

Brzeg wyróżniony za Najlepszą Przestrzeń Województwa Opolskiego 2019!

Treść artykułu

W środę, 9 października w sali konferencyjnej im. Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego w Opolu odbyła się uroczystość rozdania nagród i wyróżnień Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły w konkursie pn. „Najlepsza Przestrzeń Województwa Opolskiego 2019”. Wśród wyróżnionych inwestycji w kategorii Przestrzeń Publiczna znalazło się zadanie zrealizowane przez Gminę Brzeg pn. „Przebudowa amfiteatru miejskiego wraz z rewaloryzacją Parku im. Bolesława Chrobrego w Brzegu”. Wyróżnienie dla naszego miasta przyznano za: ożywienie istotnego dla miasta i jego mieszkańców obszaru codziennej rekreacji i wypoczynku, z zachowaniem wartości historycznych kompleksu zieleni parkowej dawnej fosy miejskiej, wzbogacenie oferty kulturalno-rozrywkowej w oparciu o przebudowany i zmodernizowany amfiteatr, zwiększenie dostępności i poprawę bezpieczeństwa użytkowników parku i amfiteatru. Przedmiotowe zadanie było realizowane w 2018 roku, a jego wartość wyniosła 9 685 328,64 zł przy dofinansowaniu ze środków unijnych w kwocie 4 999 358,60 zł.

Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, który wraz ze swoim zastępcą Bartłomiejem Kostrzewą odebrał dziś wspomniane wyróżnienie przyznał, że kolejny raz inwestycje z Brzegu są wyróżniane, co niewątpliwie cieszy.
– W ostatnich latach zrealizowaliśmy bardzo wiele inwestycji. Większość z nich służy mieszkańcom. Tak też jest z amfiteatrem, który stał się dla nas miejscem wielu wydarzeń kulturalnych. W zeszłym roku rozpoczęliśmy cykl spotkań artystycznych. Amfiteatr położony jest w Parku Chrobrego, który również wraz  z fosą został zrewitalizowany. Miejsce to bardzo lubią odwiedzać nasi mieszkańcy. Teraz nasadzamy drzewa, krzewy. Rewitalizacja parków, nowa zieleń, skwer między ulicą Piastowską i Kamienną, to są takie nasze pomniki, które też będą upamiętniać „Niepodległą” – powiedział Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak tuż po zakończeniu uroczystości.

 

zdjęcia dzięki uprzejmości Urzędu Marszałkowskiego w Opolu/foto Łukasz Józwenko UMWO

 

Nie zapomnij udostępnić: