Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 3 października, 2019 Tytuł artykułu

XXVI Memoriał im. Anny Lityńskiej

Treść artykułu

W czwartek, 3 października br. na Stadionie Miejskim w Brzegu odbył się XXVI Memoriał im. Anny Lityńskiej w biegach przełajowych. Anna Lityńska była wieloletnią nauczycielką wychowania fizycznego i propagatorką biegania w Zespole Szkół Ekonomicznych w Brzegu, czyli szkole, która jest głównym organizatorem imprezy poświęconej jej pamięci.

Jak co roku nie zawiedli uczniowie, którzy pomimo kiepskiej pogody licznie stawili się na bieżni Stadionu Miejskiego w Brzegu, aby stanąć do rywalizacji w biegach przełajowych na różnych dystansach i uczcić pamięć byłej, znakomitej nauczycielki. Prócz klasyfikacji indywidualnej, prowadzona była także klasyfikacja drużynowa, do której zawodnicy i zawodniczki zbierali punkty dla swoich szkół.

XXVI Memoriał im. Anny Lityńskiej uroczyście otworzył syn patronki tego wydarzenia – Michał Lityński, który wraz z Zastępcą Burmistrza Brzegu Tomaszem Witkowskim oraz Starostą Powiatu Brzeskiego Jackiem Monkiewiczem wręczał następnie nagrody, puchary i medale dla najlepszych biegaczy i biegaczek w poszczególnych kategoriach wiekowych.

 

Nie zapomnij udostępnić: