Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 30 września, 2019 Tytuł artykułu

Konferencja prasowa dotycząca sprzedaży terenów inwestycyjnych przy ul. Małujowickiej

Treść artykułu

W poniedziałek, 30 września br. w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji na Stadionie Miejskim w Brzegu odbyła się konferencja prasowa z udziałem Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka, Wiceministra Przedsiębiorczości i Technologii Marcina Ociepy, Wiceprezesa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” Krzysztofa Dryndy oraz Zastępcy Burmistrza Brzegu Tomasza Witkowskiego dotycząca sprzedaży terenów inwestycyjnych przy ul. Małujowickiej w Brzegu oraz planów inwestora.

WSSE „INVEST-PARK” zainwestuje w ramach swojego autorskiego programu budowy hal rekordową kwotę w województwie Opolskim, bo aż 40 milionów złotych, w tym właśnie wybuduje halę przemysłową o powierzchni 5000 m2! Jak mówił podczas dzisiejszej konferencji Wiceprezes WSSE „INVEST-PARK” wspomniana hala zostanie tak wybudowana, aby można było do niej dobudowywać kolejne moduły, co znacznie ułatwi i przyśpieszy rozpoczęcie produkcji potencjalnym inwestorom.

Radości nie krył Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, który podkreślał, że jest to niezwykle wyjątkowa wiadomość, na którą mieszkańcy naszego miasta czekali wiele lat i dzisiaj dzięki szeregowi działań Gminy Brzeg od momentu zakupu terenów od Agencji Mienia Wojskowego, a także wielu przeprowadzonym rozmowom zarówno w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, jak i w WSSE „INVEST-PARK” jest możliwa tak wielka inwestycja, która może w przyszłości zapewnić miejsca pracy dla wielu mieszkańców Brzegu i okolic.

Z kolei Wiceminister Marcin Ociepa w swojej wypowiedzi podkreślał, że nie będzie silnej Opolszczyzny bez silnego Brzegu, gratulując mieszkańcom tak ambitnie działających i mających pomysł burmistrzów, jak Jerzy Wrębiak i Tomasz Witkowski i podkreślając, że Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii chce wydobyć potencjał społeczny i gospodarczy nie tylko z wielkich metropolii, ale również z najmniejszych zakątków naszego państwa.

 

Nie zapomnij udostępnić: