Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 10 września, 2019 Tytuł artykułu

Sukcesy Brzeskiego Klubu Lekkoatletycznego KOTWICA

Treść artykułu

07 września 2019 r. w Opolu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików U16 (województwo śląskie i opolskie) w lekkiej atletyce. Klub Lekkoatletyczny Kotwica Brzeg reprezentowało 2 zawodników.

W biegu na 1000m (pierwszy start na 1000m od 2 lat) Nikodem Jacheć pierwszą część dystansu przebiegł nieco ospale i nie zdążył dogonić czołówki przegrywając srebrny medal o 4 setne sekundy i złoto o 74 setne sekundy. Czas 2,44,93. Co się odwlecze to nie uciecze i miejmy nadzieję, że na Mistrzostwach Polski Nikodem pokaże na co go naprawdę stać w tym sezonie.

Największa niespodziankę sprawiła Paulina Nicpoń.

W biegu na 200m przez płotki Paulina na ostatnich metrach wyprzedziła Julie Klamę (3 miejsce w rankingu PZLA) i Alicję Rak (8 miejsce w rankingu PZLA) i zdobyła złoty medal międzywojewódzkich mistrzostw U16 poprawiając rekord życiowy o 0,7 sekundy – 30,98! Trenerem zawodników Kotwicy jest Roman Zok.

Za tydzień ostatni start kontrolny w Opolu, a już za 2 tygodnie Mistrzostwa Polski U16, które odbędą się w Tarnowie.

Warto również nadmienić, że 8 wrzesnia podczas 29. Półmaratonu Signify PHILIPS Piła, rozegrała się walka o medale Mistrzostw Polski w półmaratonie, Trenujący w Kotwicy Brzeg Kamil Karbowiak zajął 4 miejsce z czasem 1.05,43. Przypomnijmy, że Gmina Brzeg wspiera finansowo Brzeski Klub Lekkoatletyczny Kotwica. Cieszymy się z sukcesów podopiecznych Kotwicy i składamy gratulacje zawodnikom i trenerom klubu za takie reprezentowanie naszego miasta.

 

 

Nie zapomnij udostępnić: