Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 30 sierpnia, 2019 Tytuł artykułu

Są środki na przebudowę boiska przy PSP nr 1!

Treść artykułu

Miło nam poinformować, że Gmina Brzeg pozyskała z Ministerstwa Sportu i Turystyki kwotę 557 600 zł na zadanie pn. „Budowa boiska wielofunkcyjnego przy PSP nr 1 w Brzeg”. Jest to ostatni obiekt przyszkolny o nawierzchni asfaltowej, który powinien zostać poddany modernizacji, tak aby uczniowie tej szkoły mieli odpowiednie warunki nauki i uprawiania sportu. Łączna wartość zadania wynosi ok. 1 600 000 zł. Realizacja zadania przewidziana jest na lata 2019-2020. To już 7 dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki jaką Gmina Brzeg pozyskała w ostatnich latach.

Przypomnijmy także, że obecnie trwają prace związane z termomodernizacją budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1, co w połączeniu z budową nowego boiska wielofunkcyjnego sprawi, że obiekt stanie się kompletny. W ramach termomodernizacji przewidziana jest m.in. wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, renowacja stolarki drzwiowej, wymiana instalacji centralnego ogrzewania, wymiana oświetlenia na energooszczędne na ciągach komunikacyjnych.

Termin zakończenia tego zadania planowany jest na 25 lutego 2020 r., a koszt wykonania robót budowlanych to 2.647.400,76 zł. Projekt został dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 w wysokości 1.200.000,00 zł.

 

Nie zapomnij udostępnić: