Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 30 lipca, 2019 Tytuł artykułu

Stal Brzeg rozpoczyna sezon 2019/2020!

Treść artykułu

Wracają emocje sportowe związane z występami Stali Brzeg na murawach 3 Ligi Piłki Nożnej! Już w najbliższy czwartek, 1 sierpnia br. o godzinie 19:00 na Stadionie Miejskim w Brzegu odbędzie się prezentacja drużyny oraz sztabu szkoleniowego. Kibice żółto-niebieskich będą mieli okazję porozmawiać z zawodnikami, trenerami, a także zarządem klubu oraz usłyszą cele jakie są stawiane przed zespołem Stali na sezon 2019/2020.

Natomiast w sobotę, 3 sierpnia o godzinie 13:00, również na Stadionie Miejskim w Brzegu nastąpi oficjalne otwarcie sezonu 2019/2020. W spotkaniu inauguracyjnym piłkarze brzeskiej Stali zmierzą się z rezerwami Górnika Zabrze. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie Stal dwukrotnie mierzyła się z Górnikiem II Zabrze, notując zwycięstwo i porażkę, co ciekawe w obydwu meczach padał wynik 3-1. Jeżeli chodzi o tabelę z rozgrywek sezonu 2018/2019 to zabrzanie zajęli 6 miejsce, a brzeżanie 12.

W przygotowaniach do zbliżającego się wielkimi krokami sezonu Stal Brzeg rozegrała pięć spotkań kontrolnych, w których zaliczyła bilans 2 zwycięstw, 2 remisów i 1 porażki. Poniżej prezentujemy wyniki naszej drużyny:

Stal Brzeg – Miedź II Legnica 3-2
Skra Częstochowa – Stal Brzeg 1-1
MKS Kluczbork – Stal Brzeg 1-1
Stal Brzeg – Ślęza Wrocław 0-3
Polonia Głubczyce – Stal Brzeg 0-3

Przypomnijmy także, że Urząd Miasta w Brzegu rokrocznie wspomaga brzeski sport pokaźnymi kwotami z dotacji. W 2018 roku była to suma 650 tysięcy złotych na działalność kilkunastu sekcji klubowych, a także organizację imprez sportowych. W roku 2019 na dotacje sportowe przeznaczono z kolei kwotę 720 tysięcy złotych.

Trzymamy kciuki za udane rozpoczęcie nowego sezonu i zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta na prezentację drużyny oraz 1 kolejkę sezonu 2019/2020!

 

 

Nie zapomnij udostępnić: