Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 4 lipca, 2019 Tytuł artykułu

Specjalna aplikacja Poznaj Historię już w Brzegu!

Treść artykułu

Przy pomniku papieża św. Jana Pawła II na ulicy Długiej w Brzegu została zamontowana tabliczka z kodem QR do specjalnej aplikacji „Poznaj Historię”, dzięki której pomnik „przemówi”, a każdy odwiedzający nasze miasto za pomocą swojego smartfona będzie mógł wysłuchać krótkiej historii nie tylko o samym papieżu Polaku, ale również o kościele pw. św. Mikołaja, który znajduje się tuż za pomnikiem.

Działanie aplikacji jest bardzo łatwe – wystarczy zeskanować kod za pomocą aparatu fotograficznego w naszym smartfonie bądź dzięki specjalnej aplikacji do skanowania kodów QR. Po zeskanowaniu kodu pojawi się ekran powitalny, a następnie ekran z nazwą, zdjęciem pomnika i przyciskiem „START”. Przycisk „START” uruchamia proces odtwarzania minisłuchowiska. Następne kroki podpowie nam smartfon po wysłuchaniu historii lub przerwaniu jej odtwarzania. Prosimy o obserwowanie ekranu smartfona! Historii można wysłuchać w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i niemieckiej.

W naszym województwie oprócz Brzegu w projekcie „Poznaj Historię” uczestniczą jeszcze tylko trzy miasta: Opole, Krapkowice i Strzelce Opolskie.

Profil naszego miasta można już znaleźć na stronie: https://poznajhistorie.pl/city/brzeg

 

Nie zapomnij udostępnić: