Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 27 czerwca, 2019 Tytuł artykułu

XL Międzynarodowy Rejs Przyjaźni PTTK pn. „Odra 2019 – rzeka, która łączy” zacumował w Brzegu

Treść artykułu

W czwartek, 27 czerwca br. na brzeskiej Marinie Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak przywitał uczestników XL Międzynarodowego Rejsu Przyjaźni PTTK pn. „Odra 2019 – rzeka, która łączy”. Armada kilkudziesięciu jednostek wyruszyła w rejs dnia 21 czerwca br. z Mariny w Gliwicach i odwiedzi blisko 30 lokalizacji, w tym Brzeg, zanim dopłynie do punktu końcowego, którym jest Szczecin. Wszystko odbywa się w jubileuszowym roku obchodów 200. rocznicy podpisania Protokołu Bohumińskiego, regulującego żeglugę na Odrze.

Uczestnicy Rejsu Przyjaźni przepłyną m.in. przez Opole, Brzeg, Oławę, Wrocław, Ścinawę, Słubice, Kostrzyń nad Odrą, Widuchową i Szczecin. Rejsowi, promującemu Odrzańską Drogę Wodną towarzyszyć będzie zwiedzanie miast na szlaku, wodniacki biwak oraz rozmowy na temat żeglugi śródlądowej. W Brzegu uczestnicy rejsu zwiedzali Zamek Piastów Śląskich.

Podczas spotkania na brzeskiej Marinie Burmistrz wręczył komandorowi Rejsu Przyjaźni, Panu Wojtkowi Skórze flagę Brzegu, a wszystkim uczestnikom pamiątkowe upominki miejskie. Komandor również wręczył Burmistrzowi pamiątkowe gadżety rejsu, dziękując za tak miłe przyjęcie i gratulując tak pięknego obiektu.

Dziękujemy za wizytę, zapraszamy ponownie i życzymy udanego rejsu!

 

Nie zapomnij udostępnić: