Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 23 czerwca, 2019 Tytuł artykułu

Noc Świętojańska 2019 za nami!

Treść artykułu

Noc Świętojańska 2019 przeszła do historii, ale na pewno zapamiętamy ją na długo, ponieważ dostarczyła mocy wrażeń. Nad Odrą bawiło się mnóstwo brzeżan oraz gości spoza naszego miasta. Na początek widzowie podziwiali wyścigi smoczych łodzi, w których zacięcie rywalizowało blisko 20 osad. Zwycięzcą III Regaty Smoczych Łodzi została osada Arka Dzikiego, drugie miejsce przypadło ekipie Water Crew, a podium zamknęła drużyna Najszybsi. W kategorii mieszanej górą był zespół złożony z urzędników miasta Brzeg i miasta partnerskiego Beroun, który wyprzedził Kotwicę Brzeg oraz Prison Team.

Przybyli goście mogli obejrzeć również pokazy ratownictwa wodnego w wykonaniu brzeskich WOPR-owców. Wiele osób skorzystało także z rejsów po Odrze, dzieci szalały na dmuchańcach i w parku linowym, można było przejechać się także na kucykach. Ponadto odbyły się koncerty, podczas których publiczności zaprezentowały się: Leśne Echo, Małgorzata Kulińska, Zespół Dotyk, North West Passage, Mr&Mrs oraz Bakshish. Na zgłodniałych i spragnionych czekało kilkanaście food trucków.

Po zmroku zebrani podziwiali widowiskowe puszczanie wianków na Odrze, a ten wyjątkowy dzień zwieńczyło ognisko połączone z występem Black Drums Icon i Tancerzy Ognia.

Impreza odbywała się pod honorowym patronatem Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka, a jej głównym organizatorem był Urząd Miasta w Brzegu oraz instytucje gminne: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a także Brzeskie Centrum Kultury.

Do zobaczenia za rok!

 

Nie zapomnij udostępnić: