Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 20 czerwca, 2019 Tytuł artykułu

Wierni w procesji Bożego Ciała przeszli ulicami Brzegu

Treść artykułu

Tradycyjnie w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwaną uroczystością Bożego Ciała, rzesza wiernych mieszkańców Brzegu przemierzyła z Najświętszym Sakramentem ulice naszego miasta w odświętnej procesji. Po Eucharystii, sprawowanej w kościele św. Mikołaja, uroczysty pochód prowadzący do czterech ołtarzy, przeszedł z kościoła św Mikołaja ulicami Długą, Staromiejską, przez Rynek i ulicę Zamkową na Plac Zamkowy. Pierwszy ołtarz wyjątkowo w związku z remontem budynku Brzeskiego Centrum Kultury, obok którego ów ołtarz rokrocznie stał, w bieżącym roku usytuowano u stóp pomnika Jana Pawła II przy ulicy Długiej. Kapłani, wierni brzeskich parafii oraz goście przybyli do naszego miasta, modlili się przy pieśniach wykonywanych przez działający przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego Chór imienia św. Maksymiliana. Za udostępnienie fotografii dziękujemy p. Stanisławowi Synowieckiemu.

Nie zapomnij udostępnić: