Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 18 czerwca, 2019 Tytuł artykułu

Trwa modernizacja BCK

Treść artykułu

Trwa gruntowna modernizacja Brzeskiego Centrum Kultury. W poniedziałek, 17 czerwca br. pracom w BCK przyglądał się z bliska Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. Przypomnijmy, że wartość całego przedsięwzięcia wyniesie 9 250 399,73 zł, z czego unijne dofinansowanie to kwota 4 999 793,25 zł. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum dwóch firm: MPM Development Sp. z o.o. z siedzibą w Namysłowie i F.H.U. BIO-KLIM z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim.

Przypomnijmy, że zakres prac remontowych obejmie:

1. Prace termomodernizacyjne w postaci: ocieplenia ścian, stropodachów, wymiany okien i drzwi, instalacji co, wentylacji, oświetlenia na energooszczędne.
2. Przebudowa wnętrz budynku BCK polegająca na utworzeniu – w wyniku przebudowy byłej kawiarni – tzw. Sceny Kameralnej z barem, zapleczem kuchennym oraz przebudowa sali widowiskowej i tzw. małej sceny. W ramach w/w prac przewidziana jest wymiana siedzisk na widowni, remont sceny i zaplecza scenicznego wraz z kurtyną, oświetleniem, wymiana instalacji elektrycznej i wentylacyjnej, remont ścian, sufitów, balkonów, stolarki. Ponadto sale zostaną wyposażone w nowe oświetlenie sceniczne i nagłośnienie. Dodatkowo sala widowiskowa zostanie wyposażona w nową technikę kinową. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez montaż windy oraz wydzielenie toalety na parterze budynku. Przebudowany zostanie również taras nad wejściem głównym do budynku BCK.

Projekt realizowany jest w partnerstwie z Państwową Szkołą Muzyczną I stopnia im. Józefa Elsnera w Brzegu, Gminną Biblioteką Publiczną w Skarbimierzu oraz Brzeskim Stowarzyszeniem Chorych na SM. Po realizacji inwestycji Brzeskie Centrum Kultury stanie się obiektem funkcjonalnym i nowoczesnym, a dzięki termomodernizacji, także mniej energochłonnym.

 

Nie zapomnij udostępnić: