Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 28 maja, 2019 Tytuł artykułu

Rekreacja i Sport 3-2-1 START

Treść artykułu

We wtorek, 28 maja br. odbyło się pierwsze z trzech spotkań poświęconych rekreacji i aktywnemu spędzaniu czasu wolnego pod hasłem Rekreacja i Sport 3-2-1 START, organizowane kolejny raz przez Brzeskie Stowarzyszenie Chorych na SM i współfinansowane przez Gminę Brzeg. Oficjalnego otwarcia zmagań sportowych dokonali Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak oraz Kierownik WTZ Brzeg, Pani Magdalena Kłoda. W pierwszej zabawie udział wziął Burmistrz, który wraz ze wszystkimi uczestnikami starał się sprostać niełatwemu zadaniu, które polegało na podaniu do kolejnej osoby hula-hop, ale bez rozerwania koła, które stworzyli wszyscy uczestniczący w zabawie.

Udział w pierwszym spotkaniu wzięli przedstawiciele organizacji pozarządowych, seniorzy, ich rodzina i przyjaciele. Zmagania mogły odbyć się pomimo tak pochmurnego dnia dzięki uprzejmości dyrekcji II LO, która udostępniła szkolną salę sportową. Oprócz zawodów sportowych były także tańce, łamigłówki, gry zręcznościowe i logiczne. Uczestników w te pochmurne popołudnie pobudziły do działania przygotowane słodkości i poczęstunek. Każdy na pamiątkę dzisiejszego spotkania otrzymał upominek. Warto podkreślić ogromne zaangażowanie w organizację tego niezwykłego wydarzenia kadry Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy, a także opiekunów.

Kierownik WTZ Brzeg Magdalena Kłoda złożyła na ręce Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka upominek, wraz z podziękowaniami za obecność i słowa skierowane w jego przemówieniu do uczestników, że są dla niego ważni. Burmistrz również podziękował za zaproszenie i wspólną zabawę.

Kolejne spotkanie odbędzie się 6 czerwca br. na terenie ZSZ nr 1 w Brzegu i przeznaczone będzie dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych. Trzecie i ostatnie zmagania odbędą się z kolei na przystani rzecznej Marina w środę, 18 września br., wówczas wezmą w nich udział najstarsze klasy szkół ponadgimnazjalnych.

 

Nie zapomnij udostępnić: