Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 17 maja, 2019 Tytuł artykułu

Powiatowy Dzień Strażaka

Treść artykułu

W piątek, 17 maja br. w Powiatowej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu odbyły się uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka. Obchody rozpoczęła polowa msza święta, podczas której wspomniano patrona strażaków, św. Floriana, a przedstawiciele Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu z Komendantem bryg. mgr inż. Dariuszem Maciążkiem na czele złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicz pod pomnikiem pamięci strażaków PSP i OSP, którzy odeszli na wieczną wartę. Po zakończonej mszy zgromadzeni goście, wśród których byli obecni m.in. Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak oraz Starosta Powiatu Brzeskiego Jacek Monkiewicz wzięli udział w uroczystym apelu.

Zasłużonym strażakom odznaczenia, awanse, nagrody oraz podziękowania wręczali m.in. Zastępca Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. mgr inż. Wojciech Nawara oraz Komendant Powiatowy PSP w Brzegu bryg. mgr inż. Dariusz Maciążek. Burmistrz Brzegu uhonorował strażaka z OSP Michałowice – Radosława Pisarka, który w dniu 24 kwietnia br. po cywilu uratował z płonącego samochodu kobietę z trójką dzieci, składając na jego ręce list gratulacyjny oraz gadżety miejskie.

W swoim przemówieniu Burmistrz podziękował za szczególne zaangażowanie i pomoc jaką codziennie niosą strażacy mieszkańcom Brzegu, ratując ich zdrowie i życie, narażając przy tym swoje. Burmistrz złożył również na ręce Komendanta Powiatowego PSP w Brzegu list gratulacyjny oraz kwiaty.

 

Nie zapomnij udostępnić: