Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 3 maja, 2019 Tytuł artykułu

Dni Księstwa Brzeskiego 2019 – dzień drugi

Treść artykułu

Drugi dzień Dni Księstwa Brzeskiego 2019, które odbywają się na świeżo otwartym po modernizacji amfiteatrze miejskim stał kabaretami. Zanim jednak poszczególne grupy zaczęły rozbawiać publiczność, jak co roku, wyłoniono księżną Brzegu. Na trzecią kadencję wybrano Donatę Przybysz, a symbolicznej koronacji i wręczenia klucza do miasta dokonał Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.

Następnie na scenie jako pierwszy zameldował się Kabaret Moherowe Berety, a prócz niego wystąpiły także Kabaret KaŁaMaSz, Kabaret Misz-Masz oraz Kabaret Na Koniec Świata z udziałem aktorów LALA POLAND.

Przypomnijmy, że gwiazdami pierwszego dnia miejskiego święta byli Krzysztof Zalewski oraz legendarny Kult. Trzeba przyznać, że otwarcie miejskiego amfiteatru po remoncie było niezwykle udane, ponieważ w ciągu dwóch dni pojawiło się w nim kilka tysięcy osób.

Przypomnijmy, że 3 maja odbędą się uroczyste obchody Święta Konstytucji:

godz. 12:45 – Kościół św. Mikołaja: uroczysta Msza św. z okazji uchwalenia Konstytucji 3. Maja
godz. 13:45 – Rynek Miejski: Uroczysty Apel Pamięci zwieńczony Salwą Honorową Kompanii Reprezentacyjnej I Brygady Pułku Saperów z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja
godz. 14:15 – Rynek Miejski: Część artystyczna

Serdecznie zapraszamy!

 

Nie zapomnij udostępnić: