Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 29 kwietnia, 2019 Tytuł artykułu

Stal górą w derbach!

Treść artykułu

Piłkarze Stali Brzeg mają za sobą niezwykle udany tydzień, najpierw wygrali derby w ramach półfinału wojewódzkiego Pucharu Polski z Ruchem Zdzieszowice, a następnie – w minioną sobotę odnieśli zwycięstwo w kolejnych derbach, tym razem w ramach rozgrywek 3 ligi pokonując MKS Kluczbork 1-0!

Bramkę na wagę ósmej wygranej żółto-niebieskich w tym sezonie zdobył, po dośrodkowaniu Tomasza Gajdy z rzutu rożnego w 85 minucie, efektowną główką Dawid Pożarycki.

Dzięki temu zwycięstwu brzeżanie wyprzedzili w tabeli właśnie piłkarzy z Kluczborka i awansowali na 13 miejsce. Kolejny mecz rozegrają już w najbliższą środę, 1 maja, o godzinie 15:00 w Gorzowie Wielkopolskim mierząc się z tamtejszym Stilonem, który plasuje się na 15 miejscu w tabeli. Trzymamy kciuki za podtrzymanie dobrej passy przez naszych zawodników!

Na koniec przypomnijmy także, że Urząd Miasta w Brzegu rokrocznie wspomaga brzeski sport pokaźnymi kwotami z dotacji. W 2018 roku była to suma 650 tysięcy złotych na działalność kilkunastu sekcji klubowych, a także organizację imprez sportowych. W roku 2019 na dotacje sportowe przeznaczono z kolei kwotę 720 tysięcy złotych.

Nie zapomnij udostępnić: