Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 26 kwietnia, 2019 Tytuł artykułu

II Brzeski piknik kreatywności

Treść artykułu

Serdecznie zapraszamy dzieci oraz nauczycieli do udziału w II edycji Brzeskiego Pikniku Kreatywności, który odbędzie się 31 maja 2019r. w NSP im. św. Tomasza z Akwinu w Brzegu przy ul Młynarskiej 12. Nasz program edukacyjny objęty jest honorowym patronatem burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka oraz patronatem merytorycznym fundacji Destination Imagination Poland.

Celem pikniku jest rozbudzenie kreatywności u dzieci, rozwijanie takich umiejętności jak: praca zespołowa, samodzielność, odpowiedzialność – kompetencji tak pożądanych na współczesnym rynku pracy. Zadanie opracowane specjalnie dla dzieci biorących udział w pikniku stawiają je w sytuacjach niedoboru czasu i materiałów, co zmusza dzieci do wyjścia poza strefę bezpiecznego, standardowego środowiska i przejście do strefy twórczego rozwiązywania problemów. Autorem wyzwań jest fundacja Destination Imagination Poland, która jest twórcą Olimpiady Kreatywności we Wrocławiu skupiającej rokrocznie ponad 2000 uczestników z całego kraju i zza granicy. Założenia BPK bazują na fundamentach programowych wrocławskiej olimpiady, która z kolei jest ścisłe powiązana z amerykańskimi autorami projektu DI.

Udział w programie jest darmowy. Warunkiem przystąpienia jest odesłanie do NSP im. św. Tomasza z Akwinu w Brzegu wypełnionej karty uczestnictwa. Następnie zaprezentowanie rozwiązania zadania, które organizator dostarczy do placówek, na dwa miesiące przed dniem pikniku. W tym czasie, (czyli w ciągu dwóch miesięcy) bez pomocy nauczycieli, ale pod ich czujnym okiem dzieci samodzielnie stworzą prezentację, którą następnie przedstawią przed publicznością i ekspertami z Wrocławia w dniu pikniku tj. 31 maja br. w NSP w Brzegu. Podczas pikniku dzieci będą miały zapewnione darmowe drożdżówki, napoje oraz bezpłatny udział w warsztatach a także niespodziankę. Nauczycielom natomiast zapewniamy kawę, herbatę i słodką przekąskę.

Nagrody:

Zwycięska brzeska drużyna zostanie uhonorowana Nagrodą Burmistrza w postaci biletu na Ogólnopolską Olimpiadę Kreatywności 2020 we Wrocławiu, natomiast pozostałe nagrody rzeczowe w postaci I, II, i III miejsca w kategoriach wiekowych będą mogły uzyskać zespoły również spoza Brzegu.  Werdykt zostanie ogłoszony podczas uroczystego finału, tego samego popołudnia w obecności oficjeli miasta, rodziców i kibiców uczestniczących drużyn oraz ich opiekunów.

Szczegóły pikniku: harmonogram, karty uczestnictwa, regulamin i zgody na wykorzystanie wizerunku dzieci do celów promocji miasta, zostaną dostarczone do placówek w najbliższych dniach.

 

Nie zapomnij udostępnić: