Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 15 kwietnia, 2019 Tytuł artykułu

Orlik i Gredar zakończyły sezon

Treść artykułu

W miniony weekend towarzyszyły nam kolejny raz emocje sportowe, a swoje rozgrywki w sezonie 2018/2019 zakończyły drużyny Orlika Brzeg oraz Gredaru Brzeg.

Szczypiorniści brzeskiego Orlika sezon 2018/2019 w 2 Lidze Piłki Ręcznej kończą na 5 miejscu, co jest jednym z najlepszych wyników w historii klubu i biorąc pod uwagę, że sezon 2017/2018 brzeska drużyna zakończyła na ostatnim miejscu w tabeli, robi to spore wrażenie i widać ogromny progres. Wystarczy spojrzeć na bilans zakończonego w minioną sobotę sezonu – 16 zwycięstw i 10 porażek, dla porównania w sezonie 2017/2018 były to ledwie 2 wygrane przy aż 24 porażkach!

Wpływ na taką poprawę wyników miało na pewno pojawienie się w szeregach Orlika dwóch Panów – Łukasza Ogorzelca i Michała Piecha, którzy odmienili oblicze zespołu z Brzegu. Pierwszy z nich w klasyfikacji najlepszych strzelców sezonu 2018/2019 uplasował się na szóstej lokacie ze 177 zdobytymi bramkami, a drugi rzucił 156 bramek i zajął w tej samej klasyfikacji miejsce ósme. Ponadto Michał Piech pełnił w drużynie funkcję grającego trenera i jak widać takie rozwiązanie sprawdziło się doskonale, bo w szeregach Orlika nareszcie było widać dobrą atmosferę i zespołową grę. Trzymamy kciuki, aby tak dobry wynik w tym sezonie był motorem napędowym do kolejnych sukcesów brzeskiej piłki ręcznej.

Z kolei futsaliści Gredaru Brzeg kończą sezon w 1 Lidze Futsalu na 8 miejscu i w ich przypadku był to nieco gorszy sezon w porównaniu z sezonem 2017/2018, kiedy to uplasowali się na 7 lokacie. Jednak najważniejszy cel udało się osiągnąć i zespół utrzymał się na zapleczu Ekstraklasy, co np. nie powiodło się innej drużynie z województwa opolskiego – Odrze Opole, która spadła do 2 ligi. Bilans brzeskiej ekipy w sezonie 2018/2019 to 7 zwycięstw, 5 remisów i 10 porażek, dla porównania w sezonie 2017/2018 było to 10 wygranych, 1 remis i 11 przegranych.

W klasyfikacji najlepszych strzelców sezonu 2018/2019 w 1 Lidze Futsalu drugie miejsce, z 21 strzelonymi golami, zajął zawodnik Gredaru Brzeg – Patryk Dykus. Naszym futsalistom w następnym sezonie życzymy samych sukcesów!

Swoje rozgrywki kontynuują natomiast piłkarze 3-ligowej Stali Brzeg, którzy w minioną sobotę ulegli na Stadionie Miejskim w Brzegu siódmej w tabeli Miedzi II Legnica 1-2. Goście prowadzenie objęli już w siódmej minucie tego meczu, po fatalnym podaniu Szymona Przytalskiego do bramkarza, piłkę w polu karnym przejął napastnik rywali – Rafał Adamski, pewnie pakując ją do siatki brzeżan. Żółto-niebieskim wyrównać udało się dopiero w 65 minucie, dośrodkowanie Tomasza Gajdy na bramkę zamienił Damian Celuch. Niestety w czwartej minucie doliczonego czasu gry po rzucie rożnym dla Stali Miedź wyprowadziła zabójczą kontrę, którą golem wykończył Patryk Poręba, zapewniając tym samym zespołowi z Legnicy 3 punkty w tabeli. Po tej porażce Stal Brzeg zajmuje 14 miejsce w tabeli 3 Ligi Piłki Nożnej. Następne spotkanie brzeżanie rozegrają w sobotę, 20 kwietnia o godzinie 16:00, mierząc się na wyjeździe z piątym Gwarkiem Tarnowskie Góry. Przypomnijmy, że w I rundzie Gwarek wygrał w Brzegu 3-2, dwie bramki dla brzeskiego zespołu zdobył wtedy Damian Celuch. Liczymy na udany rewanż naszej drużyny!

W minioną sobotę mieszkańcy Brzegu żyli jednak świętem biegaczy, a więc czwartą edycją Nocnej Dychy, organizowanej przez Kotwicę Brzeg. Więcej o tym wydarzeniu przeczytać mogą Państwo pod tym linkiem: https://brzeg.pl/aktualnosci/77308-4-nocna-dycha-za-nami/

Przypomnijmy także, że Urząd Miasta w Brzegu rokrocznie wspomaga brzeski sport pokaźnymi kwotami z dotacji. W 2018 roku była to suma 650 tysięcy złotych na działalność kilkunastu sekcji klubowych, a także organizację imprez sportowych. W roku 2019 na dotacje sportowe przeznaczono z kolei kwotę 720 tysięcy złotych.

 

Nie zapomnij udostępnić: