Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 10 kwietnia, 2019 Tytuł artykułu

Dewastacje pojemników na psie odchody

Treść artykułu

Już od kilku lat na terenie naszego miasta zamontowane są pojemniki sanitarne na psie odchody.

Pojemniki są posadowione w miejscach publicznych – na skwerach i w parkach miejskich w celu ułatwienia mieszkańcom Brzegu sprzątanie po swoich pupilach.

Do dnia dzisiejszego wielokrotnie stwierdzono dewastację pojemników, całkowite zniszczenie (złamanie) pojemnika a nawet kradzież. W ostatnią sobotę odnotowano dewastację kolejnego pojemnika w Parku Wolności.

Tym samym zmarnowane zostały publiczne pieniądze, za które zostały zakupione pojemniki.

Apeluję do mieszkańców naszego miasta aby nie pozostawali obojętni wobec niszczenia naszego wspólnego dobra.

Od nas samych zależy w jakim środowisku żyjemy, po jakich trawnikach chodzimy, na jakich ławkach siedzimy i czy mamy gdzie wyrzucić niepotrzebny papierek. Niektórzy mieszkańcy dewastują pojemniki, kosze na śmieci, inni zachowują obojętność będąc świadkami takich zdarzeń. Ma to wpływ na ilość i stan tego typu urządzeń znajdujących się na terenie naszego miasta.

Proszę o to, aby każdy, kto niszczy nasze wspólne mienie zastanowił się nad sensem swojego postępowania, a osoby, którym zależy na wizerunku naszego miasta o zwrócenie uwagi na konsekwencje takiego postępowania.

Biorąc pod uwagę powyższe proszę mieszkańców Brzegu o zgłaszanie zauważonych dewastacji (Straż Miejska 774160660 lub Policja 997).

Burmistrz
Jerzy Wrębiak

Nie zapomnij udostępnić: