Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 10 kwietnia, 2019 Tytuł artykułu

IV edycja biegu „Nocna Dycha” w Brzegu zbliża się wielkimi krokami!

Treść artykułu

W najbliższą sobotę, 13 kwietnia br. o godzinie 20.30 z Placu Stanisława Moniuszki (obok dawnego Gimnazjum Piastowskiego) biegacze z Polski i zagranicy, spotkają się na IV edycji biegu ulicznego na dystansie 10km pn. „4 Nocna Dycha w Brzegu”. Do biegu zgłosiło się 1500 zawodników.

Trasa biegu, będzie przebiegała następującymi ulicami naszego miasta:

Start, Plac Stanisława Moniuszki – Plac Zamkowy – ul. Zamkowa – Rynek – ul. Staromiejska – ul. Długa – ul. Piastowska – ul. Trzech Kotwic – ul. Starobrzeska – ul. Ciepłownicza – ul. Elektryczna – ul. Starobrzeska – ul. Juliusza Słowackiego – ul. Poznańska – ul. Wojciecha Korfantego – ul. Górnośląska – ul. Juliusza Słowackiego – ul. Poprzeczna – ul. Chocimska – ul. Kochanowskiego – ul. Kusocińskiego – ul. Kasztanowa – ul. Konopnickiej – ul. Kusocińskiego – ul. Sportowa – ul. Kilińskiego – ul. Kardynała Wyszyńskiego – ul. Słowiańska – ul. Robotnicza – ul. Partyzantów – ul. Wrocławska – ul. Oławska – Meta, Plac Zamkowy.

Harmonogram imprezy przedstawia się następująco:

Piątek, 12.04.2019r.

18:00-20:00 Odbiór pakietów startowych w biurze zawodów (hala MOSiR
przy ul. Oławskiej 2 w Brzegu)

Sobota, 13.04.2019r.

10:00-16:00: Zwiedzanie Zamku Piastów Śląskich
15:00-19:30: Odbiór pakietów startowych w biurze zawodów
20:20: Ustawienie zawodników w strefach czasowych
20:30: START 4 NOCNEJ DYCHY W BRZEGU
21:00-21:05: Pierwsi zawodnicy na mecie Biegu
22:00: Zakończenie Biegu oraz pokaz sztucznych ogni
21:45- 22:30: Koncert zespołu muzycznego „Mr & Mrs”
22:30: Dekoracja zwycięzców Biegu 4 NOCNA DYCHA
23:30: Zakończenie zawodów

Mieszkańców naszego miasta zachęcamy do gorącego dopingu dla zawodników na całej trasie oraz prosimy o wyrozumiałość za utrudnienia w ruchu ulicznym w dniu 13.04.2019r. Jednocześnie prosimy o przeparkowanie swoich samochodów z ulic, na których będą rywalizować biegacze. Podczas zawodów najważniejsze jest bezpieczeństwo zawodników.

Podsumowanie zawodów odbędzie się podobnie jak rok temu na dziedzińcu Zamku Piastów Śląskich. Na każdego zawodnika na mecie czekał będzie medal. Dla kibiców oprócz emocji sportowych proponujemy min. niezapomniany wieczór z energetyczną muzyką zespołu Mr&Mrs. Przypomnijmy, że patronat honorowy nad imprezą objęli burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak oraz starosta Powiatu Brzeskiego Jacek Monkiewicz, a patronat medialny m.in. TVP 3 Opole, Radio Wrocław, czy Runners World.

Serdecznie zapraszamy!

Tekst: A. Klimek (Kotwica Brzeg)

 

Nie zapomnij udostępnić: