Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 9 kwietnia, 2019 Tytuł artykułu

Drodzy Rodzice!

Treść artykułu

Wczoraj w całym kraju rozpoczął się strajk nauczycieli. Wzbudza on wielkie emocje i elektryzuje całą opinię publiczną. Nauczyciele, jak każdy w naszym kraju, mają prawo do protestu, który szanujemy. Gmina nie jest jego stroną. Staramy się jednak łagodzić skutki protestu i pomagać dyrektorom oraz rodzicom w organizacji funkcjonowania placówek w czasie strajku. Pozostajemy z dyrektorami w bezpośrednim kontakcie. Oferujemy pomoc poprzez zaangażowanie pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej, Brzeskiego Centrum Kultury, Straży Miejskiej. Do dyspozycji dyrektorów oddaliśmy obiekty tych instytucji oraz obiekty zarządzane przez MOSiR.  W przypadkach zgłaszanych przez dyrektorów będą podejmowane działania adekwatne do sytuacji w każdej placówce. Zachęcam wszystkich Państwa do śledzenia stron oraz profili szkół i przedszkoli Waszych podopiecznych. To tam dyrektorzy będą zamieszczali najnowsze wiadomości,  jest to najlepsze i najbardziej aktualne źródło informacji o funkcjonowaniu placówki.

Ze swojej strony pragnę dodać, że zrobiliśmy wszystko aby zaplanowane na ten i przyszły tydzień egzaminy: gimnazjalny oraz ósmoklasisty odbyły się. Komisje egzaminacyjne są powołane i uczniowie powinni stawić się w swoich szkołach celem napisania egzaminu. Wszystkie placówki są do tego przygotowane, a uczniowie zostali o tym poinformowani. Do Was drodzy rodzice apeluję, abyście dopilnowali obecności uczniów w czasie egzaminów. Trudna sytuacja w jakiej znaleźli się dyrektorzy szkół sprawia, że w czasie egzaminów mogą pojawić się  problemy z opieką nad pozostałymi dziećmi. Proszę więc wziąć to pod uwagę.

Wiem, że jest to dla rodziców duża niedogodność i podziwiam Państwa wyrozumiałość i życzliwość. Widzę jak dobrze, w celu zapewnienia opieki nad dziećmi, organizujecie się Państwo w swoich rodzinach, wśród znajomych za co serdecznie dziękuję.

                                                                                 Z poważaniem

Burmistrz Brzegu

Jerzy Wrębiak

Nie zapomnij udostępnić: