Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 6 kwietnia, 2019 Tytuł artykułu

Wieczór Lisztowski z Aleksiejem Orłowieckim

Treść artykułu

W sobotę, 6 kwietnia br. w Sali Pinottiego Zamku Piastów Śląskich w Brzegu odbył się kolejny koncert w ramach „Wieczorów Lisztowskich”. Tym razem swoje wirtuozerskie umiejętności zaprezentował rosyjski pianista Aleksiej Orłowiecki.

Aleksiej Orłowiecki to laureat międzynarodowych konkursów pianistycznych, a także Członek Honorowy Towarzystwa im. Ferenca Liszta. Jego obszerny repertuar obejmuje utwory od okresu baroku do współczesności, najchętniej gra jednak dzieła Fryderyka Chopina, Ferenca Liszta, Siergieja Rachmaninowa i Ludwiga van Beethovena.

Tradycyjnie już słowo o muzyce wygłosił podczas dzisiejszego wieczoru Juliusz Adamowski, prezes brzeskiego oddziału Towarzystwa im. Ferenca Liszta.

Obecny na koncercie burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak wręczył artyście bukiet kwiatów. Aleksiej Orłowiecki i Juliusz Adamowski otrzymali również, z rąk włodarza Brzegu, upominki miejskie.

Przypomnijmy, że odbywające się cyklicznie „Wieczory Lisztowskie” są współfinansowane przez Gminę Brzeg w ramach przyznanej dotacji.

 

Nie zapomnij udostępnić: